3. 6. 2024,
22.45

2 tedna, 2 dneva

Thermometer Blue Green 4,12

hrvaška nogometna reprezentanca nemška nogometna reprezentanca angleška nogometna reprezentanca Madžid Šošić prijateljske tekme Euro 2024 Euro 2024

Ponedeljek, 3. 6. 2024, 22.45

Prijateljske tekme (3. junij)

Hrvaška prepričljiva brez Modrića, gladka zmaga prvih favoritov Eura

Lovro Majer | Lovro Majer je z dvema zadetkoma razveselil hrvaške navijače. | Foto Guliverimage

Lovro Majer je z dvema zadetkoma razveselil hrvaške navijače.

Udeleženke evropskega prvenstva v nogometu vstopajo v pester teden, v katerem ne bo manjkalo zanimivih pripravljalnih tekem. Ponedeljkov spored je prinesel zmage Hrvaške, Anglije, Albanije in Škotske, Nemčija in Ukrajina pa sta se razšli brez zadetkov. V dresu Bosne in Hercegovine, ki jo je prvič vodil Sergej Barbarez, debija ni dočakal najboljši strelec Radomljanov Madžid Šošić.

Anglija : Italija
Sportal Angleži pred vsemi, od Slovenije slabši le trije

Prijateljske tekme (ponedeljek, 3. junij):

Slovenski selektor Matjaž Kek in njegovi sodelavci so z zanimanjem zagotovo spremljali prijateljsko srečanje v Newcastlu, na katerem sta pomerili Anglija ter Bosna in Hercegovina. Trije levi, prvi favoriti Eura 2024, se niso predstavili z najmočnejšo zasedbo, a vseeno slavili s 3:0

Selektor Gareth Southgate ni računal na šest izbrancev. Manjkali so Jude Bellingham, novopečeni evropski prvak z Realom, Bukayo Saka, John Stones, Harry Maguire, Luke Shaw in Anthony Gordon. Prvi polčas je miil brez zadetkov, v nadaljevanju pa so domači stopili na plin. V 60. minuti je Cole Palmer izkoristil enajstmetrovko, v sklepnih minutah srečanja pa sta zmago potrdila Trent Alexander-Arnold in Harry Kane.

Na Euru se bo Anglija sicer s Slovenijo pomerila 25. junija v Kölnu. To bo zadnja tekma skupinskega dela.

Hrvaška je na Rujevici gostila Severno Makedonijo. Za bronaste z zadnjega SP ni igral Luka Modrić, ki je v soboto z Realom že šestič osvojil ligo prvakov, "vatreni" pa so slavili s 3:0. Natančna sta bila Lovro Majer dvakrat v prvem ter Mario Pašalić v drugem polčasu.

Julian Nagelsmann
Sportal Julian Nagelsmann presenečen nad anketo javne radiotelevizije

Škotska in Albanija sta si za začetek pripravljalnega obdobja izbrali lažja tekmeca in vknjižili zmagi, gostiteljica Nemčija pa se je v edinem dvoboju, kjer sta se udarili dve udeleženki Eura, z Ukrajino razšla z 0:0.

Slovenija bo na delu v torek, ko bo v Stožicah, dvoboj se bo začel ob 18. uri, pričakala Armenijo. Selektor Matjaž Kek bo moral razširjeni seznam kandidatov za Euro med tednom s 30 zmanjšati na 26 imen, v soboto pa se bo Slovenija v generalki za uvodno dejanje na Euru pomerila še z Bolgarijo.