5. 4. 2017,
20.14

Thermometer Blue 0,98

1

pokal Slovenije NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Krka NK Domžale

Sreda, 5. 4. 2017, 20.14

Pokal Slovenije, polfinale (prvi tekmi)

Benko zrežiral preobrat v Stožicah in poskrbel za zmago Olimpije

1

NK Domžale, NK Krka | Foto Žiga Zupan/Sportida

Olimpija si je v prvi polfinalni tekmi slovenskega nogometnega pokala proti Mariboru priigrala zmago z 2:1. Zeleno-bele je po odhodu Marijana Pušnika vodil Safet Hadžić in se v Stožicah veselil dveh golov Leona Benka. Domžale so z 2:0 odpravile drugoligaša Krko. Povratni tekmi bosta prihodnji teden.

Polfinalni par, v katerem se za napredovanje v finale merita večna tekmeca Olimpija in Maribor, je bil že pred prvim polčasom deležen velike pozornosti, saj je na vroči trenerski stolček ljubljanskega kluba sedel Safet Hadžić. Nekdanji nogometaš in trener zeleno-belih se je zmajem pridružil pred nekaj tedni, ko je opravljal vlogo pomočnika Marijana Pušnika, nato je Korošca nasledil na mestu glavnega trenerja.

Olimpija je v začetku tekme pokazala več od Maribora, tega je ob dveh neugodnih strelih reševal razpoloženi vratar Obradović, medtem ko so vijolični zapretili enkrat, ko je dnevno formo ljubljanskega čuvaja mreže Roka Vodiška preizkusil Luka Zahović. Na odmor sta ekipi odšli z izidom 0:0.

Kdo bo zaigral v finalu pokala Slovenije?

Oddanih 805 glasov

Že v tretji minuti drugega polčasa pa so Mariborčani prišli do vodstva, zadel je Dare Vršič. Ljubljanski navijači so na zadoščenje čakali do 81. minute, ko je za izenačenje z imenitnim strelom v slogu urugvajskega zvezdnika Barcelone Luisa Suareza posrbel Leon Benko. Olimpija je silovito pritisnila in bila že v 84. minuti nagrajena, za 2:1 je poskrbel Benko. Pri 2:1 za domače je tudi ostalo.

Krka se je dobro upirala Domžalam, nato pa ...

Krka, edini drugoligaški klub, ki se še poteguje za lovoriko, se je v Domžalah dobro upirala trenutno drugouvrščenemu prvoligašu iz Domžal, a nato v zadnji tretjini tekme popustila in izgubila.

Najprej je za Domžale po 57. minutah zadel nekdanji slovenski reprezentant Ivan Firer. V 83. minuti je lepo prednost pred povratno tekmo v Novem mestu zmagovalcu pokala iz leta 2011 zagotovil Črnogorec Veljko Batrović.

Finale pokala Slovenije bo 31. maja na koprski Bonifiki.