Sobota, 17. 9. 2022, 22.30

Peta zmaga Panathinaikosa

V Šporarja kot tank trčil nasprotnikov vratar, utrpel pretres

1

Panathinaikos Andraž Šporar | Še peta zmaga za Panathinaikos, a lažji pretres možganov Andraža Šporarja | Foto Guliver Image

Še peta zmaga za Panathinaikos, a lažji pretres možganov Andraža Šporarja

Strelec dveh golov v letošnji sezoni grške lige za še neporaženi Panathinaikos Andraž Šporar je na tekmi petega kroga utrpel lažji pretres možganov, potem ko je z glavo v njegovo čeljust od spodaj trčil vratar Giannine.

Salzburg Benjamin Šeško
Sportal Po hat-tricku Prelca še gol Šeška v 17. sekundi

Andraž Šporar, ki je bil izbran za najboljšega igralca meseca avgusta v prvi grški ligi, je na tekmi petega kroga po prvih informacijah utrpel lažji pretres možganov. V 27. minuti je trčil z vratarjem Giannine Vasilisom Soulisom in pri tem prejel močan udarec v čeljust. Oba sta obležala na zelenici. Soulis je celo izgubil zavest in so ga morali z igrišča odnesti na nosilih. Šporar se je po nekaj minutah postavil na noge, nadaljeval tekmo, a bil nekoliko zmeden in je zato s sumom na pretres v 37. minuti odšel iz igre. Po prvih podatkih grških novinarjev z njim naj ne bi bilo hujšega.

Se je pa dogodek zgodil v zelo nepravem času tudi za slovensko reprezentanco, ki se bo zbrala v ponedeljek, saj jo čaka liga narodov. Naslednjo soboto Slovenija v Stožicah gosti Norveško z Erlingom Haalandom.

Panathinaikos je s tremi goli Španca Aitorja Cantalapiedre zmagal s 3:0. Pet tekem, pet zmag. Adam Gnezda Čerin je za Panathinaikos odigral celotno tekmo, Benjamin Verbič pa je v igro vstopil v 73. minuti.