Valencia Atletico Madrid Barcelona Real Madrid La Liga špansko prvenstvo

Nedelja, 7. 10. 2018, 22.30

Špansko prvenstvo, 8. krog

Kriza Reala in Barcelone se nadaljuje, Oblak tik pod vrh

Jan Oblak | Jan Oblak je še četrtič zapored v španskem prvenstvu ostal nepremagan. | Foto Reuters

Jan Oblak je še četrtič zapored v španskem prvenstvu ostal nepremagan.

V osmem krogu španskega prvenstva je Real Madrid, ki je med tednom zabeležil poraz v ligi prvakov, gostoval pri Alavesu in kar nekoliko presenetljivo izgubil (1:0). Domači so odločilni gol zadeli v zadnjih trenutkih obračuna. Atletico Jana Oblaka se je na domačem štadionu pomeril z Betisom in zmagal z 1:0. Oblak je branil celotno tekmo.

Barcelona, ki je v prejšnjem krogu remizirala z Athletic Bilbaom, se je zadnjem obračunu osmega kroga pomerila z Valencio in tudi tokrat zabeležila točko (1:1). Domači so že v drugi minuti šokirali favorizirane goste, ko je zadel Ezequiel Garay. Dobrih dvajset minut kasneje je svoj peti gol v tej sezoni španskega prvenstva dosegel Lionel Messi in izenačil na 1:1 ter s tem postavil tudi končni izid. Za Katalone je to že tretji neodločen izid v tej sezoni.

Sportal Fantastične številke Oblaka, sanjski polčas Kampla, Elsner in Stojanović kraljujeta #video