nemško prvenstvo RB Leipzig Bayern Borussia Dortmund Kevin Kampl

Nedelja, 5. 5. 2019, 19.48

Nemško prvenstvo, 32. krog

Bayer Leverkusen že v prvem polčasu izenačil rekord bundeslige

Kevin Kampl RB Salzburg | Rdeči biki so proti Mainzu vodili že s 3:1, pa mu nato dopustili vrnitev in se morali na koncu zadovoljiti z delitvijo točk. | Foto Guliver/Getty Images

V 32. krogu nemškega prvenstva sta se na zadnji tekmi pomerila Bayer Leverkusen in polfinalist evropske lige Eintracht Frankfurt. Domači so že prvi polčas dobili s 6:1, s čimer so izenačili rekord doseženih golov v enem polčasu. Ekipi sta skupaj dosegli sedem zadetkov, kar se v prvem polčasu tekem v nemškem prvenstvu ni zgodilo še nikoli. Moštvi sta za sedem zadetkov potrebovali 36 minut, s tem pa sta postavili tudi končni izid.

Vodilni Bayern je v soboto s 3:1 odpravil Hannover, drugouvrščena Borussia Dortmund pa je na gostovanju pri neugodnem Werderju po vodstvu z 2:0 na koncu le remizirala (2:2). Prednost vodilnih Bavarcev se je tako na lestvici povišala na štiri točke. Na petkovi tekmi je Red Bull Leipzig Kevina Kampla napadal sedmo zaporedno zmago v bundesligi, a nazadnje prekinil zmagoviti niz in se moral zadovoljiti z remijem.

Kevin Kampl je odigral celo tekmo, zaradi spotikanja pa prejel rumeni karton. Rdeči biki, ki gostujejo pri Mainzu, bi se v primeru osvojitve vseh treh točk drugouvrščeni Borussi približal le na dve točki zaostanka, kar bi za rumeno-črne že pomenil določen pritisk.