26. 2. 2023,
18.42

1 leto, 1 mesec

Thermometer Blue 0,04

Kevin Kampl RB Leipzig Union Berlin Borussia Dortmund Bayern München nemško prvenstvo

Nedelja, 26. 2. 2023, 18.42

Nemško prvenstvo, 22. krog

Bayern presenečenju lige za zmago že v prvem polčasu zabil tri gole

Bayern München Eric Maxim Choupo-Moting Alphonso Davies | Eric Maxim Choupo-Moting in Alphonso Davies slavita vodstvo Bayerna. | Foto Reuters

Eric Maxim Choupo-Moting in Alphonso Davies slavita vodstvo Bayerna.

Na vrhu razpredelnice nemške bundeslige že dolgo ni bilo tako izenačeno, prvih pet ekip loči le pet točk. Na vrhu sta točkovno poravnana Bayern München in Borussia Dortmund, ki sta v 22. krogu oba zmagala. Borussia je bila z 1:0 boljša od Hoffenheima, Bayern pa je s 3:0 premagal presenečenje sezone Union Berlin.

Sobota, 25. februar:

Bavarci so že v prvem polčasu razrešili vse dvome o zmagovalcu proti tretjeuvrščeni ekipi bundeslige. Potem ko so se v prvih tridesetih minutah še mučili z obrambno naravnanimi tekmeci, so že do polčasa zadeli Eric Maxim Choupo-Moting (31.), Kingsley Coman (40.) in Jamal Musiala (45+1.). V drugem polčasu se izid ni več spremenil. Bayern ima po zmagi na vrhu lestvice 46 točk oziroma prav toliko kot Dortmundčani, a ima boljšo gol razliko. Sledijo Union Berlin (43), Leipzig (42) in Freiburg (41).

Borussia do devete zaporedne zmage

Borussia Dortmund zmaguje kot po tekočem traku. V vseh tekmovanjih je nanizala kar devet zmag. Hoffenheim je v gosteh premagala po zaslugi Juliana Brandta. Ta je v 43. minuti z glavo zadel po podaji Marca Reusa s prostega strela. V drugem delu je bil nevaren tudi Hoffenheim, ki pa je zapravil številne priložnosti. Tudi Borussia je imela svoje, gol Mariusa Wolfa v 57. minuti pa jim je zaradi prekrška glavni sodnik po posredovanju iz sobe za VAR razveljavil. Jude Bellingham je v sodnikovem dodatku zadel še vratnico.

Rumeno-črni iz Dortmunda so prevzeli vodstvo na lestvici. | Foto: Reuters Rumeno-črni iz Dortmunda so prevzeli vodstvo na lestvici. Foto: Reuters

Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla je z 2:1 premagal Eintracht. Kampl je začel v prvi enajsterici, odigral pa 69 minut. Zadetka sta za domače dosegla Timo Werner v šesti in Emil Forsberg v 40. minuti. Za goste je končni izid v 61. minuti postavil Djibril Sow. To je bil obračun ekip, ki sta se uvrstili med 16 najboljših v Evropi.