9. 1. 2022,
19.31

2 leti, 3 mesece

Thermometer Blue 0,23

Bundesliga Robert Lewandowski Borussia Dortmund Kevin Kampl RB Leipzig Bayern München nemško prvenstvo

Nedelja, 9. 1. 2022, 19.31

Nemško prvenstvo, 18. krog

Kozlički skočili na šesto mesto, prednost Bayerna se je stopila na -6

Kevin Kampl | Kevin Kampl je pomagal RB Leipzigu do uvodne zmage v letu 2022. | Foto Guliverimage

Kevin Kampl je pomagal RB Leipzigu do uvodne zmage v letu 2022.

Nepričakovan poraz vodilnega Bayerna proti Borussii Mönchengladbach, ki je v tej sezoni že večkrat šokirala aktualnega prvaka, je najbližjim zasledovalcem ponudil priložnost, da zmanjšajo zaostanek za Bavarci. Drugouvrščena Borussia Dortmund je izkoristila darilo soimenjakinje in z dramatično zmago v Frankfurtu (3:2) zmanjšala zaostanek na -6. Hoffenheim se je povzpel na tretje mesto, Leipzig je s pomočjo Kevina Kampla prepričljivo ugnal Mainz, Köln pa je po nedeljski zmagi v Berlinu skočil na šesto mesto.

Rdeči biki iz Leipziga so se z visoko zmago nad Mainzom povzpeli na osmo mesto. Zmagali so s 4:1, pot do zmage pa jim je olajšala izključitev branilca gostov Alexandra Hacka v 19. minuti. Dvakrat je v polno zadel Portugalec Andre Silva, nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl pa je odigral vso tekmo.

Veselje Erlinga-Brauta Haalanda po zmagovitem zadetku Borussie Dortmjund v Frankfurtu, ki ga je dosegel Mahmoud Dahoud. | Foto: Reuters Veselje Erlinga-Brauta Haalanda po zmagovitem zadetku Borussie Dortmjund v Frankfurtu, ki ga je dosegel Mahmoud Dahoud. Foto: Reuters

Drugouvrščena Borussia Dortmund je v soboto priredila nepozaben preobrat. Čeprav je po 24 minutah, dvakrat je v polno zadel Kolumbijec Rafael Santos Borre, zaostajala v Frankfurtu že z 0:2, se ni predala. V zadnjih 20 minutah jo je povsem zagodla gostiteljem. Najprej je Belgijec Thorgan Hazard v 71. minuti znižal na 1:1, nato je mladi Anglež Jude Bellingham v 87. minuti izenačil na 2:2, v 89. minuti pa je zmagoviti zadetek za rumeno-črne dosegel Nemec sirijskih korenin Mahmoud Dahoud. Borussia je tako zmanjšala zaostanek za vodilnim Bayernom na šest točk.

Presenečenje v Münchnu, Werner najmlajši vseh časov

Bayern je imel do petka niz sedmih zaporednih zmag, Münchengladbach pa ni zmagal od 20. novembra (prejšnjih pet tekem). Je pa res, da je Borussia to sezono z Münchenčani še neporažena: avgusta so v prvem krogu igrali 1:1, oktobra pa so jih v pokalu šokirali s kar 5:0. Tokrat na prazni Allianz Areni v zasneženem petkovem večeru zmaga Borussie z 2:1. Za slednje je to šele šesta zmaga v sezoni, za Bayern pa tretji poraz, a vseeno ostajajo na prvem mestu prvenstvene lestvice. Je pa res, da so bili zaradi okužb oslabljeni.

Lewandowski se je kljub 20. golu držal za glavo, saj so tretjič v sezoni izgubili. | Foto: Reuters Lewandowski se je kljub 20. golu držal za glavo, saj so tretjič v sezoni izgubili. Foto: Reuters Zgodovinski je bil tudi nastop Paula Wernerja, ki je s 16 leti in 15 dnevi postal najmlajši igralec Bayerna, ki je nastopil v bundesligi. Njegov vstop na igrišče v drugem polčasu je bil tudi posledica tega, da je pri Bayernu zaradi pozitivnih testov na korona virus manjkalo kar štirinajst igralcev.

Vsi trije zadetki so padli v prvem polčasu. Domače je v vodstvo popeljal Robert Lewandowski (18.) z 20 zadetkov v sezoni, gostje pa so preobrat naredili v pičlih štirih minutah. V 27. je medlo domačo obrambo kaznoval Florian Neuhaus, v 31. pa je podajo s kota v mrežo preusmeril Stefan Lainer.