Saarbrücken nemški pokal Bayer Leverkusen Bayern München Eintracht Frankfurt

Sreda, 10. 6. 2020, 22.42

Nemčija, pokal (polfinale)

V finalu nemškega pokala stara znanca

Daniel Batz | Vratar Daniel Batz (Saarbrücken) je v četrtfinalu ustavil kar pet strelov z bele točke, proti strelcem Bayerja pa je bil nemočen. | Foto Reuters

V uvodnem polfinalnem dvoboju nemškega pokalnega tekmovanja je Bayer Leverkusen upravičil vlogo velikega favorita in izločil Saarbrücken. Ta se je v zgodovino sicer zapisal kot sploh prvi četrtoligaš v zgodovini tekmovanja, ki se je uvrstil med štiri najboljše. Za drugo finalno vstopnico sta se spopadla prvoligaša Bayern München in Eintracht Frankfurt, bljši so bili Bavarci.

Bavarci so z 2:1 izločili Eintracht, v 14. minuti je Münchenčane v vodstvo popeljal Hrvat Ivan Perišić,  v 69. minuti je izenačil Danny da Costa, nato je na sceno stopil neustavljivi Robert Lewandowski in postavil končni izid 2:1.

Pravljica Saarbrückna končana v polfinalu

Bayer Leverkusen je v dvoboju Davida in Goljata upravičil vlogo velikega favorita in Saarbrücken izločil z izidom 3:0. Že v prvem polčasu sta zadela Moussa Diaby in Lucas Alario, v drugem še Karim Bellarabi.

Saarbrücken je tako ostal pred vrati finala, a v tej sezoni že spisal zgodovino, saj je postal prvi četrtoligaški klub, ki se je uvrstil v polfinale nemškega pokalnega tekmovanja. Ko je 3. marca v četrtfinalu po strelih z bele točke vratar Daniel Batz ubranil kar pet strelov, je spravil v slabo voljo Fortuno iz Düsseldorfa, veselju zmagovalcev pa ni bilo videti konca. Podpredsednik Dieter Ferner je bil takrat tako vzhičen in srečen, da je izjavil, kako je to največja senzacija po rojstvu Jezusa.

V finalu, ki bo 4. julija v Berlinu, se bosta tako spopadla Bayern München in Bayer Leverkusen.