AC Milan Vincenzo Montella

Sreda, 29. 6. 2016, 6.00

Vincenzo Montella na klop evropskega velikana

Milan bo reševal trener, ki je bil v zadnji sezoni 15.

Sedemkratni evropski in 18-kratni italijanski prvak, ki je zadnjo lovoriko osvojil pred petimi leti, Milan, je za novega trenerja imenoval Vincenza Montello.

Po prejšnji sezoni, v kateri je bil Milan v italijanskem prvenstvu šele sedmi in je spet ostal brez Evrope, medtem ko se je v italijanskem pokalu uvrstil v finale, a v njem izgubil proti velikemu rivalu Juventusu, so Milančani imenovali novega trenerja.

Pri Milanu so se odločili, da namesto Christiana Brocchija, ta je iz mladinskega pogona vskočil na čelo članov po odhodu Srba Siniše Mihajlovića, ki je začel sezono, a razočaral, ustoličijo Vincenza Montello. Ne preveč izkušenega italijanskega trenerja, ki je bil v prejšnji sezoni trener Sampdorie in z njo osvojil šele 15. mesto v prvenstvu.

Neizkušen trener, ki še čaka na prvo lovoriko

42-letni Italijan prihaja na San Siro. | Foto: 42-letni Italijan prihaja na San Siro. 42-letni trener, ki je veliko globlji pečat pustil v vlogi nogometaša kot član Rome, je treniral še Fiorentino in Catanio, a do zdaj ni osvojil še nobene lovorike, kar za navijače naslovov vajenega Milana, ki pa na novo lovoriko čaka vse od leta 2011, ko je bil nazadnje italijanski prvak, zagotovo ne bo dovolj.

Nekdanji italijanski reprezentant, na 20 nastopih je zabil tri gole in z Italijo osvojil srebro na evropskem prvenstvu leta 2000, je z Milanom podpisal dveletno pogodbo.