Liga narodov 2022/23 (2. krog)

Lewandowski zadel, nato je Belgija ponižala Poljsko

13

Srbija Slovenija | Srbija in Slovenija se bosta ta mesec pomerili tudi v Ljubljani. Dvoboj bo 12. junija v Stožicah. | Foto Sportida

Slovenska reprezentanca je v drugem krogu lige narodov v Beogradu doživela visok poraz proti Srbiji (1:4), s katerim je prekinila niz neporaženosti proti srbski izbrani vrsti. V sredo je Belgija doma nadigrala Poljsko, ki je prek Roberta Lewandowskega povedla v Bruslju z 1:0, nato pa prejela kar šest zadetkov.

Matjaž Kek
Sportal Vrag je odnesel šalo. Kek že razmišljal, da ima vsega dovolj.

Najboljši nogometaši, kar jih po mnenju Matjaža Keka premore Slovenija, so se v Beograd odpravili z veliko željo. Navijačem so se želeli predstaviti še v boljši podobi, kot so jo prikazali v četrtek v Stožicah na tekmi s Švedsko (0:2). Želja se jim ni izpolnila.

Fotogalerija s tekme v Beogradu, foto Sportida:

1 / 64

Za najlepšo potezo srečanja je v 30. minuti poskrbel Stojanović, ko je dosegel drugi gol v državnem dresu. | Foto: Sportida Za najlepšo potezo srečanja je v 30. minuti poskrbel Stojanović, ko je dosegel drugi gol v državnem dresu. Foto: Sportida Če je po prvem polčasu in fantastičnem zadetku Petra Stojanovića, ko je v 30. minuti izkoristil prvovrstno asistenco Benjamina Šeška in izenačil na 1:1, kazalo še na ugoden razplet srečanja, pa je drugi polčas dvoboja na stadionu Rajko Mitić ponudil še večjo srbsko prevlado.

Domači strateg Dragan Stojković je popeljal v igro kapetana Dušana Tadića, ki je predstavljal dodano vrednost in zadal ogromne težave slovenski obrambi. Kapetan Jan Oblak je v 55. minuti spektakularno ubranil strel Aleksandra Mitrovića (strelca prvega zadetka in rekorderja srbske reprezentance), le minuto pozneje pa se je začela slovenska ladja potapljati. Najprej je Oblakovo mrežo zatresel Sergej Milinković-Savić, v zadnjih minutah srečanja pa še Luka Jović in Nemanja Radonjić.

Srbija : Slovenija 4:1 (1:1)
A. Mitrović 24., Milinković-Savić 56., Jović 85., Radonjić 90.+1; Stojanović 30.

Švedska : Norveška 1:2 (0:1)
Elanga 90.+2; Haaland 20./11-m, 69.

1. Norveška 2 tekmi - 6 točk
2. Srbija 2 - 3
3. Švedska 2 - 3
4. Slovenija 2 - 0

Haaland je zatresel mreži Srbije in Švedske. Bo v četrtek nadaljeval niz tudi proti Sloveniji? | Foto: Reuters Haaland je zatresel mreži Srbije in Švedske. Bo v četrtek nadaljeval niz tudi proti Sloveniji? Foto: Reuters Srbija je tako v sedmi medsebojni tekmi proti Slovenije, če upoštevamo še njeni predhodnici (ZR Jugoslavija ter Srbija in Črna gora) dočakala prvo zmago nad slovensko reprezentanco, ki še naprej v ligi B ostaja brez točk. Slovenijo čaka nov izziv v četrtek, ko bo v Oslu gostovala pri vodilni Norveški. Ta je na krilih dvakratnega strelca Erlinga Brauta Haalanda, ki je v tej ligi narodov dosegel vse tri zadetke za vikinge, v skandinavskem obračunu v gosteh premagala Švedsko (2:1).

Kekovi izbranci bodo po tekmi v Beogradu igrali še na Norveškem ter 12. junija vroči ciklus sklenili z domačo tekmo proti srbski reprezentanci, ki bo letos kot edina udeleženka skupine B4 lige narodov nastopila tudi na svetovnem prvenstvu v Katarju.

Sportal Noro, Janu Oblaku se kaj takega še ni zgodilo!
Haaland Milošević
Sportal "Najprej mi je rekel pi***, nato pa, da mi bo zlomil nogi"

Ronaldo zadel dvakrat, Španija dočakala najmlajšega

Na dan, ko je Lionel Messi na prijateljski tekmi z Estonijo dosegel kar pet zadetkov, je blestel tudi njegov dolgoletni strelski rival Cristiano Ronaldo. Kapetan Portugalske je v Lizboni pomagal svoji reprezentanci do visoke zmage nad Švico (4:0) z dvema zadetkoma.

Gavi je z zadetkom v Pragi postavil nov španski rekord. | Foto: Reuters Gavi je z zadetkom v Pragi postavil nov španski rekord. Foto: Reuters

Nedelje, 5. junija 2022, ne bodo pozabili tudi španski ljubitelji nogometa. Rdeča furija je gostovala v Pragi in na Češkem osvojila točko (2:2), pri gostih pa se je med strelce vpisal tudi dragulj Barcelone Gavi.

S 17 leti in 304 dnevi je postavil nov španski rekord, saj je najmlajši strelec v zgodovini reprezentance, ki se lahko pohvali s številnimi uspehi. Španija je bila v Pragi na robu poraza, a jo je v zadnji minuti rešil Inigo Martinez.

Hrvati so osvojili točko. | Foto: Reuters Hrvati so osvojili točko. Foto: Reuters Ponovitev finala SP 2018 v Splitu

V ponedeljek sta derbi večera igrali zadnji finalistki svetovnega prvenstva Hrvaška in Francija, ki sta udarili na splitskem Poljudu. Oboji so po porazu v prvem krogu potrebovali točke. Hrvate so premagali Avstrijce, Francoze pa Danci. Tekma se je končala z delitvijo točk. Za končni izid 1:1 je Andrej Kramarić v zaključku tekme uspešno izvedel enajstmetrovko.

Francoski selektor Didier Deschamps se je odločil preizkusiti manj izkušene igralce, na klopi pa je pustil zvezdnika Kyliana Mbappeja in Karima Benzemaja. Na drugi strani je v postavi Hrvaške svoj 150. nastop zabeležil Luka Modrić.

Danci so na stadionu Ernst Happel na Dunaju z 2:1 premagali Avstrijce in vztrajajo na vrhu lestvice, dvoboj pa se je zaradi izpada električne energije začel s poldrugo uro zamude.

Kane rešil Angleže, Belgija ponižala Poljsko

Osrednji obračun torkovega večera v nogometni ligi narodov med Nemčijo in Anglijo v Münchnu se je končal brez zmagovalca. Domačini so povedli preko Jonasa Hofmanna v 50. minuti, gostje pa so izenačili iz enajstmetrovke Harryja Kana v 88. minuti, ki je dosegel svoj 50. gol v reprezentančnem dresu. Anglija je tako prišla do prve točke po dveh krogih v skupini 3, Nemčija pa je vknjižila še drugi remi.

Za Belgijo je pred koncem prvega polčas izenačil Axel Witsel, v drugem polčasu pa je sledila rapsodija rdečih vragov. | Foto: Reuters Za Belgijo je pred koncem prvega polčas izenačil Axel Witsel, v drugem polčasu pa je sledila rapsodija rdečih vragov. Foto: Reuters

V sredo je najbolj odmevala visoka zmaga Belgije. Čeprav je Poljska prek Roberta Lewandowskega v Bruslju povedla z 1:0, so na koncu rdeči vragi zmagali kar s 6:1 in se na lestvici prebili na drugo mesto.

Madžarska : Anglija