Četrtek, 20. 7. 2017, 21.57

Liga Europa, kvalifikacije (2. krog, povratne tekme)

Domžalčanom uspelo po preobratu, Gorica se poslavlja

NK Domžale, Valur | Foto Grega Valančič/Sportida

Nogometaši Domžal so po preobratu v drugem polčasu proti islandskemu Valurju zmagali tudi na povratni tekmi 2. kroga kvalifikacij za ligo Europa in napredovali v 3. krog, kjer se bodo pomerili proti Freiburgu. Gorica je proti grškemu Panionisu izgubila tudi pred domačimi navijači (1:3) in se poslavlja od Evrope.

Domžale so prišle še do četrte evropske zmage v tej sezoni na četrti tekmi in se prebile v tretji krog, v katerem jih čaka nemški Freiburg. Domžalčani so imeli kar nekaj težav, saj so nogometaši Valurja dvakrat vodili. Najprej na začetku tekme z 1:0 in potem ob koncu prvega polčasa z 2:1, kar je bil rezultat, ki bi ob koncu tekme pomenil podaljške.

Sredi drugega polčasa so Domžale v treh minutah dvakrat zadele, končni izid 3:2 je s tretjim evropskim golom te sezone postavil novinec, ki je na igrišče prišel s klopi, Senijad Ibričić, in v Domžalah lahko proslavljajo nov evropski uspeh.

Veselje po golu Domžal po golu za vodstvo s 3:2:

Slovenske pokalne zmagovalce je v torek pretresla tragična novica o hudi prometni nesreči, v kateri jo je skupil klubski ekonom, ki je v kritičnem stanju. Če bodo Domžalčani napredovali, se bodo v 3. krogu pomerili z nemškim prvoligašem Freiburgom, ki je v prejšnji sezoni v bundesligi osvojil sedmo mesto.

Vrtnice niso ulovile čudežnega preobrata

V Novi Gorici je bilo vseh upov Gorice po napredovanju, ki je proti Panioniosu lovila zaostanek z 0:2, konec po uvodnih minutah igre, saj so gostje že po 23 minutah vodili s 3:1.

Panionis se je trikrat veselil zadetka v Novi Gorici in zlahka napredoval. | Foto: Vid Ponikvar Panionis se je trikrat veselil zadetka v Novi Gorici in zlahka napredoval. Foto: Vid Ponikvar

Gol za Gorico je vmes dosegel Rifet Kapić, ki je z enajstih metrov poravnal izid na 1:1. Bosanski nogometaš je v drugem polčasu, spet z najstrožje kazni, postavil tudi končni rezultat 2:3 in dosegel že četrti evropski gol v tej sezoni. S tem je le še povečal zanimanje snubcev iz tujine, ki jih že tako ne manjka in prav lahko se zgodi, da bo še letos poleti zapustil slovenskega podprvaka.

Za Panionios je vseh 90 minut branil slovenski vratar Matic Kotnik.

Gregor Sikošek izločil Fince, ki je osramotil Olimpijo

VPS, ki je v prejšnjem krogu izločil Olimpijo, je doma premagal Brondby Gregorja Sikoška z 2:1, a izpadel, saj je na prvi tekmi na Danskem izgubil z 1:3. Občasni slovenski reprezentant je igral v prvem polčasu.

Filip Valenčič je za svoj nov finski klub, HJK, pri remiju proti Shkendiji remiziral z 1:1, nekdanji član Olimpije je igral od 64. minute, in se poslovil od Evrope. V Makedoniji je namreč izgubil z 1:4.