Kvalifikacije za ligo Europa, 2. krog (prve tekme)

"Slovenski" dvoboj Panathinaikosu

Benjamin Verbič | Benjamin Verbič je igral od 78. minute. | Foto Guliverimage

Benjamin Verbič je igral od 78. minute.

Po izpadu Maribora v prvem, v drugem krogu kvalifikacij za nastop v evropski ligi Slovenija nima svojega predstavnika. Že v tem delu tekmovanja se evropska pot, po neposrečeni pretekli sezoni, začenja za velikana iz Amsterdama. Ajax je pred domačimi navijači gostil novosadsko Vojvodino in slavil z 1:0, na treh tekmah pa smo na delu spremljali tudi legoinarje.

Izpad Maribora ni pomenil, da na delu nismo spremljali Slovencev. V dresu Panathinaikosa sta se prav proti krvnikom vijoličastih predstavila Andraž Šporar in Benjamin Verbič, ki sta vstopila v 78. oziroma 89. minuti. Adam Gnezda Čerin je obsedel na klopi. Na nasprotni strani je od 63. minute igral Alen Korošec in v 71. minuti zabil edini gol za goste. Grki so slavili z 2:1.

Barve Rijeke ob remiju brez zadetkov proti romunski Corvinul Hunedoari je celotno srečanje branil Dejan Petrović, pri Maccabiju pa do 74. minute ob porazu z 2:0 proti Bragi igral Luka Štor.