Dejan Petrović Miha Blažič Miha Zajc Jon Gorenc Stanković Liga Europa

Četrtek, 30. 9. 2021, 23.05

LIGA EUROPA, SKUPINSKI DEL (2. KROG)

Gorenc Stanković zatresel mrežo PSV, a visoko izgubil, praznih rok tudi ostali Slovenci

Jon Gorenc Stanković | Jon Gorenc Stanković je ob porazu Sturma proti PSV z 1:4 prispeval edini zadetek svojega moštva.  | Foto Guliverimage

V drugem krogu Lige Europa je Sturm Jona Gorenca Stankovića gostil nizozemskega podprvaka PSV in izgubil z 1:4, legionar je ob porazu prispeval edini zadetek. Miha Zajc je s Fenerbahčejem prav tako vknjižil poraz, z 0:3 so izgubili z Olympiakosom. Izgubila sta tudi Miha Blažič s Ferencvarošem in Dejan Petrović z Rapidom. Derbi skupine B med Real Sociedadom in Monacom se je končal z remijem, vodilna ekipa serie A Napoli je po vodstvu po 13 sekundah hitro ostala z igralcem manj in proti moskovskemu Spartaku na koncu izgubila.

Nogometaše graškega Sturma je po uvodnem tesnem porazu z Monacom tokrat pričakala zahtevna nizozemska ovira iz Eindhovna, ki ji Jon Gorenc Stanković in soigralci niso bili kos. Slovenec je v 55. minuti po strelu z glavo sicer znižal na 1:2, a na koncu s soigralci izgubil z 1:4. Na drugi tekmi skupine sta se Real Sociedad in Monaco razšla z delitvijo točk. Na vrhu sta Monaco in PSV.

Miha Zajc je, potem ko ga v prvem krogu ni bilo v kadru Fenerbahčeja, tokrat proti Olympiacosu dobil priložnost za igro. Na igrišče je vstopil v 70. minuti pri zaostanku z 0:3, kar je bil tudi končni rezultat. Grki po dveh zmagah vodijo, drugi v skupini D je Eintracht Frankfurt, ki je Antwerp premagal v sodnikovem dodatku.

Dejan Petrovič je z Rapidom gostoval pri West Hamu in izgubil z 0:2. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Dejan Petrovič je z Rapidom gostoval pri West Hamu in izgubil z 0:2. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Na zahtevnem gostovanju se je mudil Dejan Petrovič, ki se je s soigralci dunajskega Rapida pomeril z londonskim West Hamom in izgubil z 0:2. Premierligaš vodi, drugi je zagrebški Dinamo, ki je s 3:0 odpravil Genk.

Brez točk je končal tudi Miha Blažič, ki je s Ferencvarošem gostil vodilni Real Betis in izgubil z 1:3. Tako Španci kot Bayer Leverkusen, ki je danes s 4:0 premagal Celtic, sta po dveh krogih stoodstotna.

Napoli z drugim najhitrejšim golom v tekmovanju, a znova brez zmage

V skupini A po novi zmagi vodi Lyon, v skupini C pa stoodstotna varšavska Legija. Vodilno moštvo serie A Napoli je proti moskovskemu Spartaku z golom Eljifa Elmasa povedlo že v 13. sekundi tekme, kar je drugi najhitrejši gol v zgodovini tekmovanja, a nato po tretjini obračuna ostalo le z desetimi igralci in na koncu tesno izgubilo (2:3). Neapeljčani so po dveh tekmah pri zgolj točki.

Na vrhu skupine E je Galatasaray, ki je remiziral z Marseillom, v skupini F pa stoodstotna Crvena zvezda.

Liga Europa, skupinski del, 2. krog

Skupina A
Četrtek, 30. september:
Lyon
: Brondby 3:0 (0:0)
Ekambi 64., 71., Aouar 86.

Sparta Praga : Glasgow Rangers 1:0 (1:0)
Hancko 29.; R.K. Kamara 74./Rangers

Skupina B

Sturm Graz : PSV Eindhoven 1:4 (0:1)
Gorenc Stanković 55.; Sangare 32., Zahavi 51., Max 74., Vertessen 78.; R.K.: Sangare 89./PSV
(Jon Gorenc Stanković je za Sturm Graz igral vso tekmo, v 55. minuti je znižal na 1:2, v 57. minuti si je prislužil rumeni karton.)

Real Sociedad : Monaco 1:1 (0:1)