0.24

2 leti, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,04

1

Villarreal Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Barcelona Real Madrid špansko prvenstvo La Liga

Ponedeljek, 30. 8. 2021, 0.24

Špansko prvenstvo, 3. krog

Oblak je bil že v izgubljenem položaju, nato je padel neverjeten avtogol

1

Atletico Villarreal | Alžirec Aissa Mandi kar ni mogel verjeti, kakšen avtogol je zakuhal v zadnjih sekundah dvoboja z Atleticom.  | Foto Reuters

Zadnja tekma 3. kroga španskega prvenstva med Atleticom in Villarrealom je bila napeta do zadnje sekunde. Rumena podmornica, ki je bila ves čas v podrejenem položaju, je dvakrat vodila, a vseeno ostala brez zmage, saj je Alžirec Aissa Mandi storil ogromno napako in premagal lastnega vratarja. Tako se je dvoboj končal z 2:2. Na lestvici je v ospredju skupina šestih klubov s sedmimi točkami, najboljšo razliko v zadetkih ima Real Madrid.

Beli baletniki so v soboto zvečer v gosteh premagali Betis. Zadetek, vreden dragocenih treh točk, je v 63. minuti dvoboja v Sevilli dosegel Dani Carvajal. Beli baletniki so po tej zmagi skočili na vrh lestvice. Prehitela jih nista niti Barcelona, ki je v nedeljo na Camp Nouu stežka odpravila Getafe (2:1), niti branilec naslova Atletico.

Jan Oblak je imel na tekmi malo dela. Villarreal je na njegova vrata streljal le dvakrat, a obakrat zadel v polno! | Foto: Reuters Jan Oblak je imel na tekmi malo dela. Villarreal je na njegova vrata streljal le dvakrat, a obakrat zadel v polno! Foto: Reuters

Na svojem stadionu je v nedeljo zvečer gostil Villarreal in poskušal ohraniti stoodstotni izkupiček v tej sezoni. Rdeče-belim ni uspelo, a so bili lahko na koncu srečni z razpletom, saj so se spogledovali z bolečim porazom. Čeprav je bila Simeonejeva četa nevarnejša, gostitelji so zgolj v prvem polčasu streljali 13-krat na vrata rumene podmornice, gostje pa niti enkrat, se je prvi polčas končal z 0:0. Drugi del je postregel s pestrim dogajanjem. Najprej so na spopadu udeležencev lige prvakov presenetili gostje. Manu Trigueros je iz prve priložnosti Villarreala na srečanju premagal Jana Oblaka, a so se domačini hitro vrnili. Le nekaj minut pozneje so prek Luisa Suareza izenačili, bili znova nevarnejši, nato pa je v 74. minuti sledil nov šok. Nizozemec Arnaut Danjuma je po uspešnem protinapadu premagal nemočnega Škofjeločana, Atletico se je znova znašel v težavah.

Razočaranje strelca nevsakdanjega avtogola, ki je Atleticu prinesel točko. | Foto: Reuters Razočaranje strelca nevsakdanjega avtogola, ki je Atleticu prinesel točko. Foto: Reuters

Izenačenja ni in ni bilo, ko pa je tekla že četrta minuta sodnikovega podaljška, si je Alžirec Aissa Mandi privoščil neverjetno napako. Po dolgem predložku Atletica, poslanem skoraj z obupa, je nameraval žogo z glavo podati svojemu vratarju. To pa je storil tako neprevidno, da je usmeril žogo proti lastni mreži. Vratar Rulli je poskušal preprečiti zadetek, a je bil za nekaj centimetrov prekratek.

Mandi se je podpisal pod avtogol, o katerem se bo na Pirenejskem polotoku še dolgo govorilo, Atletico pa je kljub premoči (razmerje v strelih je bilo na koncu 18:2, od tega 6:2 v okvir vrat) vendarle proslavljal točko, s katero se je pridružil skupini šestih vodilnih klubov, ki so v treh krogih zbrali sedem točk.