23. 8. 2021,
23.50

2 leti, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,05

Barcelona Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Real Madrid FC Barcelona špansko prvenstvo La Liga

Ponedeljek, 23. 8. 2021, 23.50

Špansko prvenstvo, 2. krog

Oblakovi z novo zmago, Barcelona in Real remizirala, Sevilla do zmage v izdihljajih

Memphis Depay | Nizozemec Memphis Depay je s strelskim prvencem preprečil poraz Barcelone v Baskiji. | Foto Reuters

Nogometaši Barcelone so v soboto zvečer na vročem gostovanju v Bilbau stežka osvojili točko (1:1). Branilec naslova Atletico je z Janom Oblakom v vratih v nedeljo z 1:0 ugnal Elche, Real pa je na srečanju polnem zadetku proti Levanteju iztržil remi 3:3. V ponedeljek je Sevilla v sodnikovem dodatku strla odpor Getafeja.

Jan Oblak
Sportal Nori podvig Jana Oblaka! Komaj prva tekma, pa že najboljši vseh časov.

Sobotni spopad med Athleticom in Barcelono si je na stadionu San Mames, nesojenem prizorišču letošnjega evropskega prvenstva, ogledalo 10 tisoč ljudi. V prvem polčasu sta ostali mreži nedotaknjeni, nato pa bolje kazalo gostiteljem. Inaki Williams je v 50. minuti popeljal Baske v vodstvo. Katalonci so se znašli v težavah, a je njihov poraz preprečil strelski prvenec Memphisa Depayja. V 75. minuti je postavil končni rezultat. V sodnikovem podaljšku je poraz Barcelone preprečil Eric Garcia. Za prekršek nad Williamsom, ki bi lahko povedel gostitelje v vodstvo, si je prislužil rdeči karton.

Jan Oblak bo danes branil prvič v novi sezoni na Wandi Metropolitanu. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jan Oblak bo danes branil prvič v novi sezoni na Wandi Metropolitanu. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Jana Oblaka in druščino je po zahtevnem gostovanju v Vigu čakalo na papirju nekoliko lažje delo, saj je na stadion Wanda Metropolitano v nedeljo prišel Elche, ki je v prvem krogu doma remiziral z Athleticom. Na prvi tekmi branilcev naslova na domačem igrišču so "colchonerosi" z golom Angela Corree slavili, in nekoliko pobegnili Kataloncem.

Madridski Real je po suvereni domači zmagi odšel na gostovanje k Levanteju in prek Garetha Balea hitro povedel. A domači so nato v drugem polčasu najprej pripravili preobrat. Real je izenačil, a drame tu še ni bilo konec. Getafe je zabil še enkrat, Vinicius Junior pa še drugič po zaostanku Madridčanov izenačil. Za nameček je za prekršek izven kazenskega prostora v izdihljajih srečanja pordečel tudi domači vratar Aitor Fernandez, a Levanteju je uspelo zadržati pomembno točko.

Kot zadnja bosta na igrišče stopila Osasuna in Celta iz Viga.