13. 12. 2021,
23.01

2 leti, 4 mesece

Thermometer Blue 0,22

Jan Oblak Jan Oblak Barcelona Real Madrid Atletico Madrid La Liga špansko prvenstvo

Ponedeljek, 13. 12. 2021, 23.01

ŠPANSKO PRVENSTVO, 17. KROG

Oblak na velikem derbiju ostal praznih rok, Real pobegnil, nov spodrsljaj Barcelone

Real Madrid : Atletico Madrid | Karim Benzema je 16. minuti premagal Jana Oblaka. | Foto Guliverimage

Karim Benzema je 16. minuti premagal Jana Oblaka.

V 17. krogu španskega prvenstva je bil v Madridu danes na sporedu veliki derbi med vodilnim Realom in Atleticom Madrid Jana Oblaka. Zmage z 2:0 so se veselili nogometaši Reala, ki imajo po novi zmagi že 13 točk prednosti pred Atleti, ki so sicer odigrali tekmo manj. Barcelona, ki je po 21 letih ligo prvakov sklenila že v skupinskem delu, je na gostovanju pri Osasuni le remizirala (2:2) in za Realom zaostaja že 18 točk. Za konec kroga sta Cadiz in Granada v ponedeljek remizirala.

Zadnji medsebojni obračun velikih rivalov se je končal z remijem (1:1), tokrat pa je Real pokazal zobe. Madridski derbi sicer ni posebej navdušil, posebej njegov prvi polčas ne. So pa domači v njem povedli, v 16. minuti je žoga po čudovitem voleju Karima Benzemaja končala na pravem mestu. Na začetku drugega polčasa se je Atletico z nekaj novimi močmi v ekipi prebudil, zamudil nekaj priložnosti, kazen za to pa je sledila v 57. minuti, ko je izid povišal Marco Asensio. Učinkovitost je tisto, kar je odločilo tekmo, v polju sta bili ekipi bolj ali manj enakovredni.

Prvi zasledovalec Reala ostaja Sevilla, ki ob tekmi manj zaostaja osem točk. Tretji je Betis, ki je tokrat v derbiju pozitivnih presenečenj letošnjega prvenstva s 4:0 nadigral Real Sociedad, dva gola je dosegel Alex Moreno.

Barcelona je le remizirala z Osasuno. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Barcelona je le remizirala z Osasuno. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Osmouvrščena Barcelona je v Osasuni z goloma 19-letnih Nica Gonzaleza in Abdeja Ezzalzoulija dvakrat vodila, a prednosti ni zadržala, tekma se je končala z izidom 2:2.