22.40

3 leta, 3 mesece

Thermometer Blue 0,66

1

Juventus AC Milan Zlatan Ibrahimović Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Samir Handanović Miha Zajc Jasmin Kurtić Josip Iličić italijansko prvenstvo serie A

Sreda, 6. 1. 2021, 22.40

Italijansko prvenstvo, 16. krog

Juventus do velike zmage, Milan nič več neporažen

1

Juventus | Juventus je ugnal Milan. | Foto Reuters

Juventus je ugnal Milan.

Danes je bilo zelo pestro na italijanskih zelenicah. Na derbiju 16. kroga je Juventus s 3:1 ugnal vodilni in do tega kroga neporaženi Juventus. V Bergamu sta se pred tem udarila velika prijatelja Josip Iličić in Jasmin Kurtić, oba sta začela v začetnih enajstericah Atalante in Parme, gladke zmage s 3:0 pa so se veselili nogometaši Atalante. Samir Handanović je z Interjem neuspešno naskakoval prvo mesto v Genovi, kjer je bila Sampdoria brez poškodovanega Nika Prelca boljša z 2:1, brez točk pa je ostala tudi Genoa Mihe Zajca pri Sassuolu.

Nogometaši Atalante so danes zanesljivo premagali Parmo s 3:0 (1:0). Slovenski reprezentant Josip Iličić je za domačo zasedbo iz Bergama igral do 58. minute in prispeval podajo pri prvem golu kolumbijskega napadalca Luisa Muriela v 15. minuti.

Juventus do velike zmage

Zvečer je sledila velika poslastica kroga, derbi med vodilnim Milanom in branilcem naslova Juventusom. Juventus je slavil s 3:1 in tako Milanu prizadejal prvi poraz ter zaostanek za rdeče-črnimi znižal na sedem točk (z odigrano tekmo manj). Stara dama je po silovitem pritisku povedla v 18. minuti, po asistenci Paula Dybale je zadel Federico Chiesa. Ista naveza je v polnem sijaju zablestela v 62. minuti, Chiesa pa je z natančnim strelom še drugič na tekmi ukanil komaj 21-letnega italijanskega reprezentančnega vratarja Gianluigija Donnarummo. Piko na i je v 76. minuti postavil ameriški rezervist Weston McKennie. Za gostitelje je edini gol dosegel Davide Calabria v 41. minuti.

Federico Chiesa je dosegel dva zadetka. | Foto: Reuters Federico Chiesa je dosegel dva zadetka. Foto: Reuters

Rdeče-črni so v 16. krogu doživeli šele prvi poraz v tej sezoni. Do tega kroga so bili celo edina ekipa iz petih najmočnejših lig na svetu, ki v tej sezoni še ni doživela poraza. Pred drugim Interjem ima zdaj Milan še točko prednosti.

Milan prvič poražen, Ibrahimović ostal brez tekme

Pri gostiteljih je kljub optimistični objavi videoposnetka na družbenih omrežjih, na katerem je zatresel mrežo na treningu, vse skupaj pa podnaslovil z odštevanjem časa (tik-tok, tik-tok) in tako razvnel domišljijo navijačev, manjkal Zlatan Ibrahimović. 39-letni Šved je v tej sezoni na šestih tekmah dosegel kar deset zadetkov, nato pa se 22. novembra poškodoval na gostovanju v Neaplju. Poškodba mišice še ni povsem zaceljena.

Osrednjo moč domačega napada bi morala sestavljati 21-letni Portugalec Rafael Leao in Hrvat Ante Rebić, a jo je gostiteljem zagodlo zdravje. Na zadnjem testiranju na novi koronavirus je "padel" Dalmatinec, poleg njega pa je bil pozitiven tudi reprezentant Bosne in Hercegovine Rade Krunić. Proti Juventusu bi se oba znašla v začetni enajsterici, tako pa nista mogla pomagati soigralcem, ampak preživeti deset dni v samoizolaciji.

Zlatan Ibrahimović je današnji derbi spremljal s tribun in navijal za soigralce. | Foto: Reuters Zlatan Ibrahimović je današnji derbi spremljal s tribun in navijal za soigralce. Foto: Reuters

Juventus, ki ga vodi nekdanji as Milana Andrea Pirlo, je vknjižil osmo zmago v sezoni. Pri Juventusu v tej sezoni izstopa Cristiano Ronaldo, ki pa se tokrat ni vpisal med strelce. CR7 je sicer v ekipi pogrešal Kolumbijca Juana Cuadrada, okuženega z novim koronavirusom, pri domačih v zvezni vrsti ni bilo kaznovanega Sandra Tonalija.

Stari dami je poleg Ronalda v napadu pomagal Paulo Dybala, saj se Alvaro Morata otepa zdravstvenih težav. Dybala se je izkazal in asistiral ob dveh zadetkih.