23. 8. 2021,
22.51

2 leti, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,25

Samir Handanović Josip Iličić Juventus Roma Atalanta Inter AC Milan italijansko prvenstvo serie A

Ponedeljek, 23. 8. 2021, 22.51

Italijansko prvenstvo, 1. krog

Milan začel z zmago, Juventus z remijem, Inter ponižal Genoo

Inter | Naslov prvaka brani milanski Inter. V uvodnem krogu se je na San Siru izkazal proti Genoi. | Foto Reuters

Nova prvenstvena sezona se je začela tudi na Apeninskem polotoku. Milanski Inter, ki je prekinil dolgoletno vladavino Juventusa in se v novo sezono podal kot branilec naslova, je v uvodnem nastopu ponižal Genoo. Na klopi črno-modrih je debitiral trener Simone Inzaghi. Josip Iličić je pomagal Atalanti do zmage v Torinu s podajo za prvi gol. Že na uvodu se je zalomilo Juventusu, ki je le remiziral pri Udineseju. Milan je v ponedeljek z 1:0 strl Sampdorio.

Inter je v pretekli sezoni prekinil večletno prevlado stare dame in se zavihtel na vrh italijanskega prvenstva. V novi sezoni se bodo tako vsi podali v lov za Nerazzurri, ki pa zagotovo želijo ohraniti primat v državi. Inter je sicer v prestopnem roku ostal brez Romeluja Lukakuja in Achrafa Hakimija, v njune čevlje pa vstopata bosanski diamant Edin Džeko in Nizozemec Denzel Dumfries. Do menjave je prišlo tudi na položaju trenerja. Namesto Antonia Conteja Inter vodi Simone Inzaghi, ki je bil lahko po uvodnem srečanju zadovoljen tako s predstavo kot tudi rezultatom.

V nedeljo je s sezono začel tudi Juventus, ki si po letu premora želi vrniti naslov nazaj v Torino. A črno-belim se je že na uvodu zalomilo, saj so z gostovanja v Vidmu, kljub vodstvu z 0:2 ob polčasu, prinesli le točko. Portugalski zvezdnik Cristiano Ronaldo je dvoboj začel na klopi, v sodnikovem dodatku pa skorajda rešil svoje moštvo, a je tehnologija VAR njegov zadetek razveljavila. Zanimivo srečanje smo spremljali tudi v Bologni, kjer so gledalci videli pet zadetkov in tri rdeče kartone, Salernitana Vida Belca, ki je branil celotno srečanje, pa je domov odšla sklonjenih glav.

Edin Džeko
Sportal Inter pripeljal Džeka in vročega Nizozemca

Milan do tesne zmage

Trgovali so tudi drugi pretendenti za naslov. Juventus je denimo dokončno odkupil Westona McKennieja, na posodo pa je v Torino prišel tudi Manuel Locatelli. Napoli je v svoje vrste prav iz državnega prvaka zvabil Mattea Politana, AC Milan pa je z vratarjem Maikom Maignanom zapolnil vrzel, ki je nastala po odhodu Gianluigija Donnarumme v PSG. Rossonere je zapustil tudi Hakan Calhanoglu, pridružil pa se jim je robustni branilec Fikayo Tomori, ki se je v Milano preselil iz vrst aktualnega zmagovalca lige prvakov Chelseaja.

Milančani so sezono odprli s tesno zmago, pri Sampdorii jim jo je zagotovil Brahim Diaz.

Gianluigi Donnarumma se je preselil v PSG. | Foto: Getty Images Gianluigi Donnarumma se je preselil v PSG. Foto: Getty Images

Romina največja okrepitev na klopi

Za slovenske ljubitelje je zagotovo zanimivo dogajanje pri Atalanti Josipa Iličića, ki za zdaj ostaja v Bergamu. Atalanta je v svoje vrste pripeljala dva branilca Juventusa, Christiana Romera in Meriha Demirala, na prvi tekmi pa po drami v Torinu, odločil je zadetek v tretji minuti sodnikovega podaljška, prišla do treh točk proti Torinu. Tudi po zaslugi izkušenega Kranjčana, ki je odigral 56 minut in prispeval podajo za prvi gol Atalante. Krepila se je tudi Roma, k sinovom volkulje sta se preselila Tammy Abraham in Rui Patricio. A glavna novica pri Rimljanih je bila ta, da je na njihovo klop sedel kontroverzni portugalski strokovnjak Jose Mourinho.

Abass Issah Rijeka
Sportal Mourinho debitiral z zmago, Rijeka po drami v Solunu ostala brez zmage

Kar nekaj slovenskih legionarjev

Domna Črnigoja ob porazu Venezie, ki se je prebila iz serie B med elito, ni bilo v kadru. Empoli Petra Stojanovića (igral je 83. minut) in Lea Štulca (srečanje je spremljal na klopi) je priznal premoč Laziu. Žan Celar in Amir Feratović ob zmagi Rome nista kandidirala za tekmo.

Italijansko prvenstvo, 1. krog:

Sobota, 21. avgust
Inter : Genoa 4:0 (2:0)
Škriniar 6., Calhanoglu 14., Vidal 74., Džeko 87.
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

Verona : Sassuolo 2:3 (0:1)
Zaccagni 71./11-m, 90.; Raspadori 32., Djuričić 51., Traore 77.; R.K.: Veloso 45.+1/Verona

Empoli : Lazio 1:3 (1:3)
Bandinelli 4.; Milinković-Savić 6., Lazzari 31., Immobile 41./11-m
Petar Stojanović (Empoli) je odigral 83 minut in prejel rumeni karton v prvem polčasu, Leo Štulac (Empoli) je sedel na klopi.

Torino : Atalanta 1:2 (0:1)