Cremonese Fiorentina Juventus Inter Milano Samir Handanović italijanski pokal

Četrtek, 27. 4. 2023, 23.04

1 leto

Italijanski pokal, polfinale (povratni)

Fiorentina v finale s Handanovićevim Interjem

Inter Juventus | Inter si je z golom Federica Dimarca priigral finale italijanskega pokala. | Foto Guliverimage

Inter si je z golom Federica Dimarca priigral finale italijanskega pokala.

Prvi finalisti italijanskega pokala so nogometaši Interja, ki so na povratni tekmi z golom Federica Dimarca premagali Juventus in staro damo izločili z 2:1 v skupnem seštevku. Finalnega tekmeca je ekipa Samirja Handanovića, ki je zaradi kazni srečanje spremljal kot gledalec, dobila danes, ko je Fiorentina brez zadetkov remizirala s Cremonesejem in napredovala zaradi zmage z 2:0 na prvi tekmi.

Samir Handanović
Sportal Kaos v Torinu, zvezdnik Juventusa udaril Handanovića

Inter se je tako izognil še tretjemu polfinalnemu izpadu v zadnjih štirih letih. Za Milančane se zdi Coppa Italia najboljša možnost, da to sezono osvojijo lovoriko. V ligi prvakov so sicer še v igri (prek Benfice so se uvrstili v polfinale), v italijanski serie A pa so zgolj šesti (54 točk) in velikih 24 točk za vodilnim Napolijem.

Slovenski vratar Samir Handanović v tej sezoni ni veliko branil za Inter, je pa prav na prvi polfinalni tekmi z Juventusom 450. nastopil za milanski klub. Ob koncu tekme, ki se je končala z 1:1, je bil eden od treh, ki so dobili rdeči karton, tako da na povratni ni kandidiral za nastop. Njegovi soigralci, med katerimi je bil po izbrisu rdečega kartona tudi Romelu Lukaku (vstopil je v 68. minuti), so povratno nalogo opravili zmagovito. Edini gol na obračunu je že v 15. minuti dosegel Federico Dimarco.

Zadnja Interjeva ovira v boju za pokalno lovoriko bo Fiorentina, ki je v četrtek ubranila prednost 2:0 proti Cremoneseju.