Andres Vombergar Andraž Šporar Benjamin Verbič Benjamin Šeško Benjamin Šeško Adam Gnezda Čerin Panathinaikos

Nogometni legionarji

Dva slovenska gola za rekordno zmago Panathinaikosa #video

Panathinaikos Andraž Šporar | Panathinaikos je dobil vseh deset tekem. | Foto Guliver Image

Panathinaikos je dobil vseh deset tekem.

"Slovenski" Panathinaikos še naprej ostaja stoodstoten v prvi grški nogometni ligi. Deset tekem, deset zmag. Volos so premagali s kar 5:1, med strelce pa sta se vpisala Adam Gnezda Čerin in Andraž Šporar.

Andres Vombergar
Sportal Iz Argentine sporočajo, da Vombergar prihaja v reprezentanco

Adam Gnezda Čerin je na svoji deveti tekmi za Panathinaikos v aktualnem grškem prvenstvu zabil prvič. Za 4:0. Andraž Šporar je odigral osmo ligaško tekmo za atenski klub in dosegel četrti gol. Za 5:0. Poleg njiju je bil v prvi enajsterici tudi Benjamin Verbič. Končni izid 5:1 pomeni še deseto zmago za nogometaše Panathinaikosa. Skupaj so zabili 20 golov, dobili pa le tri. Deset zmag zapored je tudi nov klubski rekord.

Prvi zasledovalec Panathinaikosa je AEK. Zaostaja šest točk. Do osme zmage je prišel proti ekipi Jasmina Kurtića, Paoku. Premagali so ga z 2:0. Slovenski nogometaš, ki je v tej sezoni zabil že tri gole, je začel v prvi postavi in igral do 66. minute.

Šeško v Avstriji ni zabil že pet tekem

Šporar je tako zabil na drugi tekmi zapored (enako je na zadnjih dveh v argentinski ligi uspelo Andresu Vombergarju). Že zadnjih pet tekem pa v prvi avstrijski ligi gola ni dosegel Benjamin Šeško. Po 14 krogih tako ostaja pri štirih. Njegov Salzburg sicer ostaja vodilni, saj je v tokratnem 14. krogu z 1:0 premagal Hartberg. Šeško je odigral prvi polčas.

Z dvema točkama zaostanka za vodilnim Salzburgom drugi ostaja Sturm Graz, ki je z 2:1 premagal Ried. Tomi Horvat je igral od prve minute, Jon Gorenc Stanković pa je vstopil sredi drugega polčasa.