5 let, 3 mesece

Robert Berić Rapid Dunaj Tadej Trdina

Nedelja, 5. 4. 2015, 3.58

Dunajski zrak Robertu Beriću prija bolj od katarskega

Slovenski reprezentant Robert Berić nadaljuje izvrstne predstave v avstrijskem prvenstvu. V soboto je Rapidu do visoke zmage s 4:1 pomagal z dvema goloma. V tej sezoni jih je dal že skoraj 20.

Dunajski Rapid je na sobotni tekmi 27. kroga osrečil navijače s prepričljivo zmago nad Wolfsbergerjem. Zeleno-beli so zadržali visoko drugo mesto, ki po koncu sezone zagotavlja nastop v kvalifikacijah za ligo prvakov. Vprašanje je, ali jih bo Robert Berić sploh lahko dočakal v dresu dunajskega kluba, saj po neprekinjenem festivalu zadetkov zanj vlada vedno večje zanimanje klubov iz nekaterih bogatejših evropskih držav.

Krčan se je izkazal takoj po vrnitvi z reprezentančne akcije, na kateri je proti San Marinu in Katarju zaman čakal na prvi zadetek v dresu članske izbrane vrste. Ko se je vrnil na Dunaj in oblekel zeleno-beli dres, je že na prvem srečanju dočakal dva. Prvega je v 64. minuti, ko je z natančnim strelom z okrog desetih metrov vodstvo Rapida povišal na 3:0, za najlepši trenutek na srečanju pa je 23-letni slovenski napadalec poskrbel 22 minut pozneje, ko je premagal vratarja tekmecev s prefinjenim lob udarcem in postavil končni rezultat 4:1.

"Berić je bil 90 minut skoraj neviden, a je vseeno zadel dva zadetka. To je razlika v kakovosti, ki je odločila v prid Rapida, je pa zmaga Dunajčanov vendarle prevelika," je dejal trener gostov Dietmar Kühbauer, ki je na dan tekme praznoval 44. rojstni dan in izkusil visok poraz.

Korošec Tadej Trdina pri gostih ni kandidiral za nastop zaradi zdravstvenih težav, Rapid in WAC pa se bosta vnovič srečala že v torek, ko se bosta pomerila v četrtfinalu pokalnega tekmovanja.