21. 9. 2020,
23.21

3 leta, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,27

Son Heung-Min Manchester City Chelsea Liverpool Dominic Calvert-Lewin Everton angleško prvenstvo

Ponedeljek, 21. 9. 2020, 23.21

Angleško prvenstvo, 2. krog

Man City sezono odprl z zanesljivo zmago

Manchester City | Phil Foden in Raheem Sterling proslavljata enega od treh golov Manchester Cityja. | Foto Reuters

Manchester City je odigral prvo tekmo nove sezone in v svojem prvem nastopu v angleški premier ligi s 3:1 zmagal v gosteh pri ambicioznem Wolverhamptonu.

Rdeči iz Liverpoola so v nedeljo prekrižali načrte Chelseaju, ki je v tem poletnem prestopnem roku zapravil največ denarja izmed evropskih klubov, a mu tudi to ni pomagalo do pozitivnega rezultata proti Kloppovi četi. Liverpoool je zmagal z 2:0, oba zadetka je v drugem polčasu, v polno je zadel v 51. in 54. minuti, dosegel Sadio Mane. Takrat so imeli gostje že igralca več na zelenici, kar so izkoristili in si priigrali zmago. Pri Chelseaju je moral ob koncu prvega polčasa predčasno z igrišča Danec Andreas Christensen. V dresu angleških prvakov je debitiral Španec Thiago Alcantara, glavni krivec za drugi zadetek pa je španski vratar Kepa Arrizabalaga, ki si je privoščil nerazumljivo napako in žogo podal Senegalcu.

Velika napaka vratarja Chelseaja:

Na drugi strani je blestel njegov stanovski kolega Alisson, ki je v 73. minuti ubranil kazenski udarec Jorginhu. Modri naj bi v kratkem potrdili prihod novega čuvaja mreže, vse bližje podpisu je vratar Rennesa Edouard Mendy.

Južnokorejec Son Heung Min se je v nedeljo podpisal pod kar štiri zadetke. | Foto: Reuters Južnokorejec Son Heung Min se je v nedeljo podpisal pod kar štiri zadetke. Foto: Reuters

Tottenham je v soboto predstavil pomembni okrepitvi, Garetha Bala in Sergia Reguliona, ki sta imela dan pozneje kaj videti. Londonski velikan je gostoval na stadionu St. Mary v Southamptonu in na krilih štirikratnega strelca Son Heung Mina povsem nadigral gostitelje. Mourinhova četa je zmagala s 5:2 in se razveselila prve prvenstvene zmage v tej sezoni.

Prvi trojček Calvert-Lewina

Dominic Calvert-Lewin je v soboto dosegel tri zadetke. | Foto: Guliverimage/Getty Images Dominic Calvert-Lewin je v soboto dosegel tri zadetke. Foto: Guliverimage/Getty Images Everton se je po visoki zmagi nad WBA, povratnikom med elito, povzpel na vrh razpredelnice. V uvodnih dveh krogih je osvojil vseh šest točk in navdušil navijače. Med izbranci Carla Ancelottija je najbolj blestel 23-letni napadalec Dominic Calvert-Lewin. Dosegel je prvi strelski trojček v karieri, med strelce se je vpisal tudi Kolumbijec James Rodriguez, gostje pa so plačali ceno izključitvi Kierana Gibbsa ob koncu prvega dela.

Kako je angleški sodnik Mike Dean izključil trenerja WBA:

Takrat so zaostajali z 1:2, nato pa je moral s klopi še trener Slaven Bilić. Nekdanji hrvaški selektor je izgubil živce. Ni bil zadovoljen z odločitvijo sodnikov, ki so izključili njegovega igralca. Sodnikom naj bi namenil tudi grde besede, tako da bi ga lahko čakala huda disciplinska kazen.

Leeds United je po dramatičnem porazu v uvodnem krogu (3:4 na Anfieldu) z enako mero vrnil Fulhamu. Nekdanji angleški prvak je premagal Londončane s 4:3.