Chelsea Middlesbrough Fulham Liverpool angleški ligaški pokal

Sreda, 10. 1. 2024, 22.52

Angleški ligaški pokal, polfinale (prvi tekmi)

Liverpool v treh minutah do preobrata, poraz Chelseaja

Liverpool Curtis Jones | Curtis Jones je v drugem polčasu zadel za 1:1, nato je za vodstvo Liverpoola mrežo zatresel Cody Gakpo. | Foto Reuters

Prva polfinalna tekma angleškega ligaškega pokala med drugoligašem Middlesbroughom in premierligašem Chelseajem je postregla s presenečenjem. Domači so zmagali z 1:0 in Londončane pred povratno tekmo, ki bo 23. januarja, spravili v težek položaj. V drugem polfinalu igrata Liverpool in Fulham. Na prvi tekmi je povedel zadnji, a so reds v drugem polčasu pripravili preobrat in zmagali z 2:1.

Jürgen Klopp
Sportal Liverpool poglobil krizo Arsenala, United in City gladko naprej

Middlesbrough je v polfinalu ligaškega pokala na prvi tekmi ugnal Chelsea. | Foto: Guliverimage Middlesbrough je v polfinalu ligaškega pokala na prvi tekmi ugnal Chelsea. Foto: Guliverimage Chelsea je v zadnjih prestopnih rokih zapravil ogromno denarja za okrepitve, a vseeno v zadnjih dveh sezonah izgubil stik z angleškim vrhom, v tej sezoni pa sploh ne nastopa v Evropi. Edini gol na tekmi je v 37. minuti dosegel Hayden Hackney.

Chelsea je angleški ligaški pokal osvojil petkrat, njegov tokratni tekmec Middlesbrough pa enkrat.

Willian je že na začetku tekme poskrbel za vodstvo Fulhama proti Liverpoolu. | Foto: Reuters Willian je že na začetku tekme poskrbel za vodstvo Fulhama proti Liverpoolu. Foto: Reuters

Rekorder angleškega ligaškega pokala EFL Cup, ki nosi tudi naziv Carabao Cup, je Liverpool. Rdeči so ga osvojili devetkrat, v sredo jih je čakal prvi polfinalni izziv proti prav tako premierligašu Fulhamu. Dobili so ga z 2:1. Za zmago sta v drugem polčasu v razmiku treh minut zabila Curtis Jones in Cody Gakpo.

Če bi Fulham v polfinalu izločil favorizirani Liverpool, ki vodi tudi v angleškem prvenstvu, bi se prvič v klubski zgodovini uvrstil v finale. Povratna tekma bo čez dva tedna, o zmagovalcu pa se bo letos odločalo 25. februarja na Wembleyju.