Luka Dončić Luka Dončić špansko prvenstvo Real Madrid Gran Canaria

Špansko prvenstvo, polfinale

Real korak bližje finalu, odlično zabijanje Dončića #video

Uroš Iskra

Luka Dončić | Foto Reuters

Real Madrid je na prvi polfinalni tekmi španskega prvenstva visoko, z 88:70, premagal Gran Canario. Luka Dončić je dosegel zase skromne štiri točke, štirikrat skočil za odbito žogo in prispeval še sedem asistenc.

Real je tekmo pred domačimi gledalci zelo slabo začel in prvo četrtino izgubil z 14:22. V nadaljevanju je evropski prvak strnil vrste in začel mleti nasprotnika. Drugo četrtino je dobil za 18 točk, boljši pa je bil tudi v drugem polčasu in tekmo visoko dobil z 88:70.

Zabijanje Luke Dončića:

Luka Dončić v napadu ni bil razpoložen. Ob skromnem metu iz igre 2/7 (met za dve: 2/4, met za tri: 0/3) je dosegel le štiri točke. Veliko bolj se je izkazal pri skokih in asistencah. Za odbito žogo je skočil štirikrat, soigralcem pa je za koš podal kar sedemkrat. Vknjižil je tudi blokado in tri ukradene žoge, izgubil pa je dve.

Super blokada slovenskega bisera:

Svojega dne ni imel niti drugi slovenski reprezentant Anthony Randolph, ki je ob metu iz igre 2/9 (met za dve: 1/4, met za tri: 1/5) dosegel sedem točk. Pri Realu sta največ točk dosegla Walter Tavares (17 točk) in Jaycee Carroll (16).

V drugem polfinalu se za finalno vstopnico merita Barcelona in Baskonia.

Moštva igrajo na tri zmage, po sistemu 2-2-1.

Luka Dončić
Sportal Blažičevi (še) niso izkoristili priložnosti za presenečenje, Dončić poskrbel za izjemno blokado
Igor Kokoškov in Luka Dončić
Sportal Kokoškov hvali Dončića v ZDA: najbolj nadarjen, a upa, da ni enak kot pred osmimi meseci