KK Koper Primorska Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija Pokal spar

Nedelja, 16. 2. 2020, 20.33

Pokal Spar, finale

Primorci do tretje zaporedne pokalne lovorike

1

Koper Primorska Cedevita Olimpija finale pokala Spar | Košarkarji Kopra Primorske so zmagovalci pokala Spar. V finalu so premagali Cedevito Olimpijo. | Foto Grega Valančič/Sportida

Košarkarji Kopra Primorske so zmagovalci pokala Spar. V finalu so premagali Cedevito Olimpijo.

Košarkarji Kopra Primorske so v finalu pokala Spar s 93:84 premagali Cedevito Olimpijo in še tretjič zapored postali pokalni prvaki. Za Primorce je to druga lovorika sezone, septembra so osvojili tudi superpokal.

Koper Primorska Cedevita Olimpija
Sportal Primorci po turbulentnem obdobju suvereno na vrh: Iz dneva v dan "ščijemo" kri

Srečanje so bolje odprli Ljubljančani, ki so po slabih štirih minutah prišli do vodstva s 14:8, a Primorci so se z delnim izidom 9:0 vrnili. Ekipi sta se nato izmenjevali v tesnem vodstvu, Cedevita Olimpija si je ob koncu prve četrtine priigrala pet točk prednosti, v prvih desetih minutah jih je dosegla kar 32.

Drugi del so s 23:14 dobili člani Kopra Primorske, ki so se na odmor odpravili z majhno prednostjo (50:46). To so držali tudi v nadaljevanju in se v zadnjo četrtino odpravili s +6 (69:63). Olimpija je v drugem in tretjem delu dosegla manj točk (31) kot v prvih desetih minutah igre. Primorska je prednost ohranila vse do konca in se razveselila tretje zaporedne pokalne lovorike.

Lazić MVP, Barič najboljši strelec zmagovalcev

Nejc Barič je bil z 22 točkami najboljši strelec zmagovalcev. | Foto: Grega Valančič/Sportida Nejc Barič je bil z 22 točkami najboljši strelec zmagovalcev. Foto: Grega Valančič/Sportida

Strelsko najbolj razpoložen košarkar zmagovalcev je bil Nejc Barič, v statistiko je vpisal 22 točk in dodal sedem skokov. Kapetan Alen Hodžić je dosegel 15 točk, pod 14 sta se podpisala Sterling Dupree Gibbs in Žiga Dimec, medtem ko je Aleksandar Lazić tekmo končal z dvojnim dvojčkom (10 točk, 10 skokov). Bil je tudi izbran za najkoristnejšega igralca zaključnega turnirja.

Najboljši strelec obračuna je bil sicer Olimpijin kapetan Jaka Blažič. Gorenjec se je ustavil pri 33 točkah, Filip Krušlin jih je ob porazu dodal 15, Codi Tyree Miller-Mc Intyre pa 13.

Fotogalerija finala (foto: Grega Valančič/Sportida):

1 / 30

Koper Primorska : Cedevita Olimpija 93:84 (69:63, 50:46, 27:32)

Dvorana Kodeljevo, tisoč gledalcev, sodniki: Krejić (Kranj), Vučković (Maribor), Zupančič (Ljubljana).

Koper Primorska: Gibbs 14 (4:6), Barič 22 (4:5), Kosi 6 (4:4), Lazić 10 (0:1), Hodžić 15 (1:2), Dimec 14 (4:7), Luković 12.
Cedevita Olimpija: Krušlin 15 (3:3), Hopkins 8 (2:2), Murić 8 (0:1), Mulalić 3 (3:3), Miller-McIntyre 13 (3:4), Blažič 33 (7:8), Marinković 4.
Prosti meti: Koper Primorska 17:25, Cedevita Olimpija 18:21.
Met za tri točke: Koper Primorska 16:34 (Barič 4, Hodžić 4, Luković 4, Lazić 2, Gibbs 2), Cedevita Olimpija 12:28 (Blažič 6, Krušlin 4, Miller-McIntyre 2).
Osebne napake: Koper Primorska 22, Cedevita Olimpija 24.
Pet osebnih: Krušlin (37.), Hopkins (37.).