20.55

4 leta, 2 meseca

Thermometer Blue 0,12

1

Pokal spar Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija kk Rogaška Koper Primorska Šentjur Helios Suns KK Krka Novo mesto Šenčur Gorenjska gradbena družba Hopsi Polzela

Torek, 11. 2. 2020, 20.55

Pokal Spar, četrtfinale

Ko si vroč, si vroč: Jaka Blažič z novim norim košem #video

1

Jaka Blažič | Jaka Blažič je Šenčurju nasul 25 točk. | Foto Sportida

Jaka Blažič je Šenčurju nasul 25 točk.

Košarkarji so začeli četrtfinale boje v pokalu Spar. Po Helios Suns in Koper Primorski sta si prednost pred povratnima tekmama zagotovila tudi Krka in Cedevita Olimpija.

Izbranci ljubljanskega trenerja Jurice Golemca so odpor domačih košarkarjev strli šele v drugem polčasu. Pri zmajih je bil najbolj razpoložen slovenski reprezentant Jaka Blažič, ki je v slabih tridesetih minutah dosegel 25 točk, izkazal pa se je tudi Codi Miller-McIntyre, ki je 14 točkam dodal še devet podaj in šest skokov. Pri gorenjski zasedbi je bil najbolj učinkovit Marko Popadić z 22 točkami.

Jaka Blažič je v izjemni formi:

V dolenjski prestolnici so si domači košarkarji po izenačenem prvem polčasu odločilno prednost priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili z 29:15. Pri Novomeščanih je bil strelsko najbolj učinkovit Muhamed Pašalić z 19 točkami in osmimi podajami, medtem ko je Luka Lapornik za zmago prispeval 17 točk. Pri Polzeljanih je Sandi Čebular dosegel 21, Miha Vašl pa 19 točk.

V ponedeljek do prednosti Koper in Helios

V Šentjurju so bili domači v igri praktično do konca tretje četrtine, v zadnji pa so imeli vse pod nadzorom Domžalčani. Pri teh je Jure Pelko 18 točkam dodal sedem podaj, Davor Konjević pa je zbral 15 točk. Jakob Čebašek je pri domačih dal 13 točk.

V Rogaški Slatini pa je Koper Primorska, zmagovalka zadnjih dveh pokalnih tekmovanj (rekorderka je Olimpija z 20), že v prvi četrtini naredila razliko, ki je ni več izpustila iz rok. Aleksandar Lazić je za zmagovalce dosegel 20 točk in imel ob tem še 15 skokov, Alen Hodžić pa je 19 točkam dodal osem skokov in sedem podaj. Pri Rogaški je s 13 točkami izstopal Jan Dornik.

Zaključni turnir najboljše četverice pa bo v soboto in nedeljo na Kodeljevem.