SiolNET. Sportal Košarka
0,15

termometer

  • Messenger
  • Messenger
Pokal Spar, finale

Krka do četrte pokalne lovorike

0,15

termometer

Krka Šentjur finale pokala Spar
Košarkarji Krke so pokalni zmagovalci. Foto: Vid Ponikvar

Košarkarji Krke so v finalu pokala Spar z 72:66 premagali Šentjur in se razveselili četrte pokalne lovorike. MVP zaključnega turnirja je postal kapetan Novomeščanov Luka Lapornik.

Krka Sportal Šokirali Olimpijo in strli štajerski oreh

Finalni dvoboj so bolje odprli člani Šentjurja, prvo četrtino so dobili s 26:19, sredi drugega dela so jih Novomeščani ujeli in na odmor odšli z dvema točkama prednosti (38:40). Vodstva nato niso več izpustili iz rok. V zadnji četrtini so ušli tudi na +13, na koncu pa slavili z 72:66.

Najboljši igralec zaključnega turnirja je Luka Lapornik, ki je v polfinalu odigral ključno vlogo za zmago Krke proti Cedeviti Olimpiji, v finalu pa je dosegel 10 točk

To je četrta pokalna lovorika za Krko. Največkrat, 20-krat, je bila pokalna zmagovalka Olimpija, trikrat Sixt Primorska, enkrat pa Kovinotehna Savinjska Polzela, Pivovarna Laško in Helios Suns.

Fotogalerija (foto: Vid Ponikvar/Sportida):

1 / 24
2 / 24
3 / 24
4 / 24
5 / 24
6 / 24
7 / 24
8 / 24
9 / 24
10 / 24
11 / 24
12 / 24
13 / 24
14 / 24
15 / 24
16 / 24
17 / 24
18 / 24
19 / 24
20 / 24
21 / 24
22 / 24
23 / 24
24 / 24

Pokal Spar, finale:

Nedelja 23. maj: 

Šentjur : Krka 66:72 (26:19, 38:40, 54:62) 
Đapa 20, Ledl 15, Špan 13; Stipčević 12, Vrabac 11, Lapornik 10

 

Zmagovalci pokala Slovenije v košarki za člane.

* 1992 - organizator Tinex Medvode v Škofji Loki:
1. mesto: Smelt Olimpija
2. mesto: Tinex Medvode
3. - 4. mesto: Optimizem Postojna in Maribor 87

* 1993 - organizator Optimizem Postojna:
1. mesto: Smelt Olimpija
2. mesto: Optimizem Postojna
3. - 4. mesto: Koper in Litostroj Slovan

* 1994 - organizator Kovinotehna Savinjska Polzela:
1. mesto: Smelt Olimpija
2. mesto: Kovinotehna Savinjska Polzela
3. - 4. mesto: Helios Domžale in Postojna

* 1995 - organizator BWC Maribor v Radencih:
1. mesto: Smelt Olimpija
2. mesto: Postojna
3. - 4. mesto: Kovinotehna Savinjska Polzela in BWC Maribor

* 1996 - organizatorja BWC in Satex v Mariboru:
1. mesto: Kovinotehna Savinjska Polzela
2. mesto: BWC Maribor
3. mesto: Satex Maribor
4. mesto: Idrija

* 1997 - organizator Kovinotehna Savinjska Pozela:
1. mesto: Smelt Olimpija
2. mesto: Kovinotehna Savinjska Polzela
3. mesto: BWC Maribor
4. mesto: Idrija

* 1998 - organizator Krka Novo mesto:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Pivovarna Laško
3. mesto: Krka
4. mesto: Helios Domžale

* 1999 - organizator Union Olimpija Ljubljana:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Pivovarna Laško
3. mesto: Kovinotehna Savinjska Polzela
4. mesto: ZM Maribor Lumar

* 2000 - organizator Pivovarna Laško:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Pivovarna Laško
3. mesto: Krka Telekom
4. mesto: Loka kava Škofja Loka

* 2001 - organizator Zagorje Banka Zasavje:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Krka Telekom
3. mesto: Geoplin Slovan
4. mesto: Zagorje Banka Zasavje

* 2002 - organizator Geoplin Slovan:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Krka
3.-4. mesto: Geoplin Slovan, Pivovarna Laško

* 2003 - organizator Helios:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Geoplin Slovan
3.-4. mesto: Pivovarna Laško, Koper

* 2004 - organizator ŽKD Postaja Center Maribor:
1. mesto: Pivovarna Laško
2. mesto: Union Olimpija
3.-4. mesto: Geoplin Slovan, Koper

* 2005 - organizator Loka kava:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Pivovarna Laško
3.-4. mesto: Koper, Helios
5.-8. mesto: Elektra, Geoplin Slovan, Hopsi Polzela, Loka kava

* 2006 - organizator Helios:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Pivovarna Laško
3.-4. mesto: Rogla, Helios
5.-8. mesto: Geop. Slovan, Elektra Esotech, Kraški zidar, Loka kava

* 2007 - organizator KZS v Ljubljani:
1. mesto: Helios
2. mesto: Union Olimpija
3.-4. mesto: Krka, Alpos Šentjur
5.-8. mesto: Geoplin Slovan, Loka kava, N. Gorica, Elektra Esotech

* 2008 - organizator KZS v Ljubljani:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Helios
3.-4. mesto: Krka, Luka Koper
5.-8. mesto: Geoplin Slovan, Zlatorog, TCG Mercator, Zagorje KD FT

* 2009 - organizator KZS in Zlatorog:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Elektra Esotech
3.-4. mesto: Krka, Helios
5.-8. mesto: Geoplin Slovan, Zlatorog, Zagorje, TCG Mercator

* 2010 - organizator KZS in Krka:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Zlatorog
3.-4. mesto: Krka, Geoplin Slovan
5.-8. mesto: Helios, Šentjur, LTHcast Mercator, Hopsi Polzela

* 2011 - organizator KZS in KK Škofja Loka:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Helios
3.-4. mesto: Zlatorog, Elektra
5.-8. mesto: Krka, Geoplin Slovan, Šentjur, Hopsi Polzela

* 2012 - organizator KZS in Zavod za šport Brežice:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Krka
3.-4. mesto: Geoplin Slovan, Zlatorog
5.-8. mesto: Šentjur, Elektra Šoštanj, Maribor Messer, Helios

* 2013 - organizator KZS in KK Luxuris:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Helios
3.-4. mesto: Krka, Tajfun
5.-8. mesto: Maribor Messer, Šenčur GGD, SP Portorož, Plama Pur

* 2014 - organizator KZS in Maribor Nova KBM:
1. mesto: Krka
2. mesto: Union Olimpija
3.-4. mesto: Helios, Hopsi Polzela
5.-8. mesto: Šenčur GGD, LTH Castings, Rogaška, Grosuplje

* 2015 - organizator KZS in Zlatorog:
1. mesto: Krka
2. mesto: Zlatorog
3.-4. mesto: Union Olimpija, Tajfun
5.-8. mesto: Šenčur Ggd, Helios Suns, Slovan, Kolpa Črnomelj

* 2016 - organizator KZS:
1. mesto: Krka
2. mesto: Lastovka
3.-4. mesto: Zlatorog, Tajfun
5.-8. mesto: Hopsi Polzela, Union Olimpija, Helios Suns, Šenčur Ggd

* 2017 - organizator KZS in Helios Suns:
1. mesto: Union Olimpija
2. mesto: Krka
3.-4. mesto: Zlatorog, Hopsi Polzela
5.-8. mesto: Konjice, Rogaška, Helios Suns, Sixt Primorska

* 2018 - organizator KZS in Petrol Olimpija:
1. mesto: Sixt Primorska
2. mesto: Šenčur Gorenjska gradbena družba
3.-4. mesto: Krka, Petrol Olimpija

* 2019 - organizator KZS in Sixt Primorska:
1. mesto: Sixt Primorska
2. mesto: Hopsi Polzela
3.-4. mesto: Helios Suns, Petrol Olimpija

* 2020 - organizator KZS:
1. mesto: Koper Primorska
2. mesto: Cedevita Olimpija
3.-4. mesto: Helios Suns, Krka

* 2021 - organizator KZS:
1. mesto: Krka
2. mesto: Šentjur
3.-4. mesto: Rogaška, Cedevita Olimpija

Vir: STA
  Luka Dončić in Jonas Valančiunas Sportal Najvišja ovira za Dončićevo Slovenijo Luka Dončić Sportal Dončić zrežiral fantastično predstavo, drama vročega Dragića

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin