Nedelja, 4. 3. 2018, 20.28

Slovenski legionarji v Španiji

Od Slovencev najboljši Američan

Luka Dončić | Foto Guliver/Getty Images

Košarkarji Reala so se po težki petkovi tekmi v evroligi, ko so doma izgubili proti Fenerbahčeju, že 19. zmage veselili v španskem prvenstvu. Madridčani so s 96:81 premagali San Pablo Burgos, interni dvoboj pri španskem velikanu med Anthonyjem Randolphom in Luko Dončićem pa je gladko dobil Američan s slovenskim potnim listom.

Za zvezdnike Reala ni počitka. Po petkovem bolečem porazu v evroligi so se v nedeljo udarili še z ekipo San Pablo Burgos in dosegli novo zmago. Luka Dončić ni bil razpoložen, v 14 minutah igralnega časa je dosegel le tri točke. Iz igre je metal skromnih 1/6, zgrešil pa je tudi enega od dveh prostih metov. Bolje mu je šlo pri podajah in skokih – pri obeh statističnih kolonah je zapisal številko pet.

Bolj kot Dončić je bil uspešen Randolph, ki je v 25 minutah in metu iz igre 4/10 dosegel 13 točk, vpisal je šest skokov in blokado.

Nove zmage se je z Andorro veselil tudi Jaka Blažič. Tako kot Dončić ni bil razpoložen za igro in je dosegel le štiri točke (met iz igre: 2/7) ter krepko zaostal za svojim povprečjem, ki je več kot 15 točk na tekmo. V 18 minutah igre je prispeval še dve asistenci, skok v obrambi in dve blokadi.

Za konec nedeljskega dne je bil na delu še četrti slovenski reprezentant. Luka Rupnik je s Fuenlabrado slavil pri Obradoiri (81:78). Rupnik je v dobrih štirih minutah ostal brez točke. Enkrat je vrgel iz igre in tudi ta met ni našel cilja.