Boston Celtics Golden State Warriors Stephen Curry končnica finale Liga NBA

Curry neverjeten, nor met mladeniča #video

1

Steph curry Jordan Poole | Steph Curry in Jordan Poole sta bila najboljša strelca pri Golden State Warriors. | Foto Guliverimage

Steph Curry in Jordan Poole sta bila najboljša strelca pri Golden State Warriors.

Tako kot na prvi tekmi finala lige NBA so košarkarji Golden State Warriros prevzeli vajeti v svoje roke tudi na drugi proti Boston Celtics. Razlika je bila le ta, da so tokrat Steph Curry in druščina zmagali in izenačili izid na 1:1. Serija se zdaj seli v Boston.

Stephen Curry
Sportal Boston po preobratu do prepričljive zmage #video

Ob polčasu še ni kazalo, da bodo na koncu Golden State Warriors slavili zmago s 107:88. Za vsega dve točki so vodili, nato pa je sledila izjemna tretja četrtina, ki so jo dobili s 34:15, piko na i pa je v tem delu z noro trojko praktično s sredine igrišča ob zvoku sirene postavil 22-letni Jordan Poole.

"Mislim, da so bili vsi bolj angažirani," je dejal glavni trener Steve Kerr.

Najboljši strelec je bil z 29 točkami Steph Curry, ki je 14 točk dosegel ravno v ključni tretji četrtini. "Neverjeten je bil v tem delu igre," ga je pohvalil Kerrr.

Vrhunci tekme med Golden State Warriors in Boston Celtics

Poole jih je prispeval 17. Tako kot na prvi tekmi je tudi na drugi en niz odločal o zmagovalcu. Če so se na prvem dvoboju zmage veselili košarkarji Bostona, so imeli tokrat razlog za veselje gostitelji iz San Francisca.

Povrhu vsega so Bojevniki šele v petem poskusu na domačih tleh premagali Boston, ki je dobil prejšnje štiri tekme v dvorani Golden Stata.

"Vse to je skupek zadnjih sezon, da ugotoviš, kako biti agresiven v pravem trenutku. Gre za pravo ravnotežje med organizacijo napada, doseganjem točk in obrambnimi nalogami. Ves čas skušam biti zbran, priti do svojih metov. Vsekakor pomagajo izkušnje, tako iz šampionskih let kot zadnjih dveh sezon," je po dvoboju dejal Curry, trikratni prvak z Golden Statom v letih 2015, 2017 in 2018.

Celtics v prvi vrsti niso bili zadovoljni s pristopom, saj so izgubili kar 18 žog, zato vedo, kaj morajo pred obračunom, ki bo v noči na četrtek v njihovi dvorani, popraviti. "Bolje moramo skrbeti za žogo," je dejal Jason Tatum, ki je bil z 28 točkami najboljši strelec poraženega moštva.