Žalgiris Baskonia Fenerbahče Anadolu Efes CSKA Moskva Barcelona Real Madrid Anthony Randolph Klemen Prepelič Jaka Blažič Evroliga

Petek, 19. 4. 2019, 23.04

Evroliga, četrtfinale, druge tekme

Blažič in Barcelona do pomembne zmage v Istanbulu, Real že na +2

Jaka Blažič | Barcelona Jake Blažiča bo v petek v Istanbulu poskušala izenačiti seriji proti Anadolu Efesu.  | Foto Vid Ponikvar

V košarkarski evroligi je Barcelona z Jako Blažičem v Istanbulu premagala Anadolu Efes in serijo izenačila na 1:1 v zmagah. Real Madrtid s Klemnom Prepeličem in Anthonyjem Randolphom je Panathinaikos premagal že drugič. Že v četrtek je CSKA v Moskvi izgubil z 68:78 in tako zapravil prednost pred Baskonio, Žalgirisu pa je serijo s Fenerbahčejem uspelo izenačiti v Istanbulu.

Jaka Blažič se je s soigralci iz Barcelone veselil pomembne zmage v Istanbulu in poravnal izid z Anadolu Efesom na 1:1 v zmagah. Slovenski reprezentant je v dobrih osmih minutah igre dosegel dve točki,  dve asistenci in en skok.

Prepelič in Randolph sta z Realom Panathinaikosu ušla na + 2 v zmagah. Prepelič je k zmagi z 78:63 prispeval devet točk, skok in asistenco v dobrih 15 minutah igre, Randolph je na parketu preživel slabih 25 minut in dosegel 10 točk, pet skokov in dve asistenci.

Za uvrstitev na zaključni turnir, ki ga bo od 17. do 19. maja gostila španska Vitoria-Gasteiz, dom Baskonie, moštva potrebujejo tri četrtfinalne zmage.

CSKA Moskva – Baskonia 1:1

Četrtfinalna serija se igra na tri zmage po sistemu 2-2-1.

Sportal Crvena zvezda se je po incidentu znesla nad Budućnostjo in osvojila ligo ABA