LIGA NOVA KBM, 6. KROG

Domžalčani dihajo za ovratnik Krki, Domžalčanom pa Šentjur

0,02

termometer

KK Krka Jan Špan | Krka je na gostovanju pri LTH Castings.u zmagala s 110:80. | Foto: KK Krka Novo mesto
Krka je na gostovanju pri LTH Castings.u zmagala s 110:80. Foto: KK Krka Novo mesto

Košarkarji Krke so zanesljivo dobili uvodno tekmo šestega kroga lige Nova KBM. Na gostovanju v Škofji Loki so premagali LTH Castings s 110:80. Najbližji zasledovalec na lestvici je domžalski Helios Suns. V nedeljo je doma brez večjih težav premagal Zlatorog, ki bo moral tako še počakati na prvo zmago v tej sezoni. V zadnji tekmi kroga je Šentjur zmagal v Podčetrtku in na prvenstveni lestvici ujel Domžalčane.

Umana Reyer Benetke - Cedevita Olimpija Sportal Nov poraz Cedevite Olimpije, Omić novi rekorder

Novomeščani ostajajo edini neporaženi v ligi, novinci v elitni druščini pa so še naprej brez zmage. Glede na razmerja moči in kakovost vprašanje zmagovalca ni bilo v prvem planu. Gostje so to dilemo rešili v prvem polčasu, v katerem so dosegli 55 točk. Na koncu je Krka tretjič v tej sezoni dosegla mejo 100 točk, LTH Castings pa je z 80 doseženimi točkami izenačil svoj najboljši napadalni izkupiček v ligi Nova KBM.

Pri domačih je Lamar Hood dosegel 18 točk, Nace Frelih jih je dodal 15, v vrstah Krke pa je Rok Stipčević zadel pet trojk (21 točk), Robert Jurkovič pa se je izkazal s 17 točkami in devetimi skoki.

Lokalni derbi Šentjurju

Košarkarji Šentjurja so v torek zvečer po pričakovanjih dosegli peto zmago v letošnjem ligaškem tekmovanju. A tokrat so se morali na lokalnem derbiju za novi dve točki močno potruditi.

Tesno je bilo vse do končnice tretje četrtine, ko so gostje povedli za devet točk (54:45), na zadnji odmor pa odšli s prednostjo 59:49. A domači so se pobrali in s serijo 10:0 izid poravnali, izenačeno pa je bilo tudi tri minute pred koncem (63:63). Tavine McKael Dunn-Martin je nato zadel dvakrat, Nejc Zupan in Daniel Vujasinović pa sta v zadnji minuti uspešno izvajala proste mete. Najučinkovitejši na parketu je bil z 19 točkami Dunn-Martin, Nikola Tadić je za domače dosegel 15 točk.