29. 10. 2022,
21.28

1 leto, 4 mesece

Thermometer Blue 0,05

LTH Casting KK Podčetrtek KK Ilirija Šentjur Šenčur Gorenjska gradbena družba Hopsi Polzela KK Zlatorog Laško Helios Suns kk Rogaška KK Krka Novo mesto Liga Nova KBM

Sobota, 29. 10. 2022, 21.28

LIGA NOVA KBM, 5. KROG

Krka ostaja neporažena, Domžalčani zanesljivi v Šentjurju

KK Krka Gašper Okorn | Krka je z 82:75 premagala Podčetrtek in v domačem prvenstvu sploh še ne pozna poraza. | Foto KK Krka Novo mesto

Krka je z 82:75 premagala Podčetrtek in v domačem prvenstvu sploh še ne pozna poraza.

V petem krogu košarkarske lige Nova KBM je Krka v domači dvorani premagala Podčetrtek z 82:75 in ostala neporažena. Dan pozneje je bila Rogaška na domačem parketu boljša od Ilirije, zmago v gosteh pa sta dosegli ekipi Šenčurja in Heliosa.

Zmago Sagadin
Sportal Legendarni Sagadin brez dlake na jeziku

Košarkarji Krke ostajajo ob Šentjurju edina neporažena ekipa v ligi Nova KBM. V petem nastopu so pred domačimi gledalci premagali Terme Olimia, ki so v tekmo vstopile po dveh zaporednih zmagah, zdaj pa so padle pod polovični izkupiček. Izbranci trenerja Gašperja Okorna so do zmage prišli precej težje, kot kaže končni rezultat. Gostje iz Podčetrtka so dobili prvi polčas z 41:34, na začetku drugega dela pa so vodili z 51:38.

Nato sta na sceno stopila Rok Stipčević in Radosav Spasojević, ki sta v tretji četrtini skupaj dosegla 21 od 28 točk Krke. Z delnim izidom 15:1 so domači na zadnji mali odmor odšli s prednostjo treh točk, ki so jo suvereno zadržali in vpisali sedmo zaporedno zmago ob dveh v regionalnem tekmovanju Aba 2. Stipčević je tekmo končal pri 25 točkah (met 7:16, 5 podaj, 5 ukradenih žog, indeks 28), Spasojević jih je dodal 20 (trojke 3:3), Jan Špan pa 19 (met 8:13, trojke 3:4). Pri gostih je Simo Atanacković dosegel 19 točk (met 7:12, 8 skokov), a le dve v drugem polčasu.