22.05

1 leto, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,61

3

Evropski Pokal Jurica Golemac Umana Reyer Venezia Eurocup Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Sreda, 2. 11. 2022, 22.05

EUROCUP, 4. KROG

Nov poraz Cedevite Olimpije, Omić novi rekorder

3

Umana Reyer Benetke - Cedevita Olimpija | Cedevita Olimpija je v Benetkah izgubila z 68:76. | Foto KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Cedevita Olimpija je v Benetkah izgubila z 68:76.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 4. krogu EuroCupa vknjižili še četrti poraz, tokrat so z 68:76 izgubili pri ekipi Umana Reyer, in ostali edino moštvo brez zmage v svoji skupini. Alen Omić je postal rekorder po številu skokov v zgodovini tekmovanja, prav tako je z 21 skoki dosegel nov osebni rekord.

KK Cedevita Olimpija : Joventut Matic Rebec
Sportal Je napočil čas za prekinitev uroka?

Cedevita Olimpija je tudi tokratno gostovanje pri ekipi Umana Reyer odprla slabo, v prvih petih minutah je dosegla zgolj tri točke, tako da so domači pri vodstvu z 12:3 Jurico Golemca prisilili v time-out. Ta je nekoliko prebudil gostujočo zasedbo, Edo Murić je ob sireni dosegel trojko in Ljubljančani so se približali na −4 (12:8), po uvodni četrtini pa zaostajali s 15:20. A nadaljevanje oslabljenih zmajev je bilo še slabše, domači so ušli na +13 (35:22). Še pred iztekom prvega polčasa se je Cedevita Olimpija na krilih najbolj razpoloženega člana Yogija Ferrella približala na šest točk zaostanka, na odmor pa odšla z zaostankom 29:38.

Alen Omić je v začetku drugega polčasa postal rekorder po številu skokov v zgodovini tekmovanja, in sicer je s 765. skokom prehitel Bojana Dubljevića. Gostitelji so še naprej ohranjali prednost in v zadnjih deset minut vstopili z rezultatom 58:49, pa tudi v nadaljevanju, ko se je Olimpija približala na šest točk, odgovorili s trojkami in prednosti niso več izpustili iz rok. Na koncu so s 76:68 slavili drugo zmago v tekmovanju.

Alen Omić je novi rekorder po številu skokov v tekmovanju. Z 21 skoki je tudi postavil nov osebni rekord na tekmi EuroCupa. | Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič Alen Omić je novi rekorder po številu skokov v tekmovanju. Z 21 skoki je tudi postavil nov osebni rekord na tekmi EuroCupa. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Strelsko najbolj razpoložen pri Olimpiji je bil znova Ferrell s 27 točkami, Josh Adams jih je dodal 14, Omić pa je vpisal dvojni dvojček − 11 točk, 21 skokov, kar je njegov rekord po številu skokov na tekmi EuroCupa.

Cedevita Olimpija bo prvo zmago v tekmovanju iskala po reprezentančnem premoru, ko bo čez tri tedne gostila Prometej.

Fotogalerija s tekme (Foto: KK Cedevita Olimpija / Tine Ružič)