Jurica Golemac Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija Evropski Pokal Eurocup

EUROCUP, 3. KROG

Joventut s stotico visoko odpravil Cedevito Olimpijo

KK Cedevita Olimpija : Joventut Yogi Ferrell | Cedevita Olimpija je visoko izgubila z Joventutom. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Cedevita Olimpija je visoko izgubila z Joventutom.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tretjem krogu rednega dela EuroCupa v areni Stožice gostili španski Joventut iz Badalone in visoko izgubili (78:100). Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca ostajajo brez zmage v novi evropski sezoni, to je zanje četrti zaporedni poraz.

Poročilo s tekme:

KK Cedevita Olimpija : Joventut Alen Omić
Sportal V Ljubljani nič novega

Cedevita Olimpija se je v prvi četrtini dobro držala in sledila tekmecu, ki je po uvodnih desetih minutah vodil za dve točki (28:26). Nadaljevanje gostiteljev je bilo slabše. Joventut je ušel na +8 in Jurico Golemca prisilil v time-out, po katerem so Ljubljančani znova priključili (37:35), a so gostje še naprej uspešno nadzirali potek srečanja in ob polčasu vodili za devet (50:41). Pri domačih sta bila najbolj razpoložena Yogi Ferrell (14 točk) in Josh Adams (12).

Španska prednost je v začetku drugega polčasa naraščala vse do +19 (68:49), pred zadnjo četrtino so vodili s 73:57, na koncu pa v Stožicah slavili z 22 točkami razlike, s 100:78.

Za Joventut je to druga zmaga, Olimpija je vpisala še tretji poraz. Najboljša strelca pri poražencih sta bila Ferrell z 20 točkami in Adams, ki jih je dosegel petnajst.

Fotogalerija s tekme (foto: Vid Ponikvar):