Liga NBA NBA Vlatko Čančar Vlatko Čančar Denver Nuggets Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić

Sreda, 30. 12. 2020, 7.50

LIGA NBA, 29. DECEMBER

Milwaukee hudo ponižal Dragićev Miami in postavil nov rekord lige NBA #video

Milwaukee Miami | Košarkarji Milwaukeeja so izjemno predstavo na Floridi zaznamovali z novim rekordom lige in se Vročici maščevali za izpad v končnici lige NBA v prejšnji sezoni. | Foto Reuters

V pestrem večeru v ligi NBA je bilo odigranih kar deset tekem. Podprvaki Miami Heat so doma doživeli visok poraz proti motiviranim Milwaukee Bucks (97:144), ki jih še vedno peče ''poletni'' izpad v polfinalu vzhodne konference proti Vročici. Razigrani gostje so ponižali Miami, hkrati pa poskrbeli za nov rekord lige NBA, saj so dosegli kar 29 trojk. Goran Dragić je dosegel dve točki in bil edini slovenski strelec večera, saj je Denver brez pomoči Vlatka Čančarja ostal praznih rok v Sacramentu.

Košarkarji Milwaukeeja so se znesli nad Miamijem. Začeli so odlično, povedli z 12:0, po prvi četrtini pa že vodili za 20 točk (46:26). Prednost je v nadaljevanju le še rasla, dobili so prav vse četrtine, na koncu pa se veselili prepričljive zmage s kar 47 točkami razlike! Zmagali so s 144:97 in Miamiju prizadejali skoraj tako visok poraz, kakor ga je Dončićev Dallas v nedeljo nebogljenim Los Angeles Clippers, ko je že po prvem polčasu vodil za +50 (77:27), na koncu pa premagal tekmeca iz Kalifornije kar za 51 točk.

Vrhunci dvoboja v Miamiju:

Mavericks so takrat poskrbeli za nov rekord lige NBA, največjo prednost po prvem polčasu, zgodovino pa so v noči na sredo pisali tudi Bucks. Postali so prva ekipa v zgodovini tekmovanja, ki so tekmecu v rednem delu srečanja nasuli kar 29 trojk. Rekordno 28. trojko je dosegel Sam Merrill dobrih šest minut pred koncem srečanja. Prejšnji rekord si je lastil Houston, ki je 7. aprila 2019 proti Phoenixu zadel 27 trojk.

To je bila 108. tekma v zgodovini lige NBA, na kateri je ena ekipa metala za tri točke več kot 50-krat, a šele prva, na kateri so se lahko "ostrostrelci" pohvalili z več kot 50-odstotno natančnostjo. Milwaukee je sicer metal trojke 56,9-odstotno (29 od 51). Izza velike črte je zadelo v polno kar 12 košarkarjev Milwaukeeja, kar je tudi nov rekord lige NBA. Pri metu za tri točke je bil izmed strelcev Milwaukeeja edini neuspešen, le kdo bi si mislil, ravno najboljši igralec Giannis Antetokounmpo. Grški zvezdnik je bil v nenavadnem srečanju z devetimi točkami šele osmi najboljši strelec pri zmagovalcih, za tri točke pa je zgrešil oba poizkusa. Antetokounmpo je nazadnje manj kot 10 točk na tekmi lige NBA dosegel 22. decembra 2018, ravno proti Miamiju.

Vseh 29 trojk Milwaukee Bucks proti Miamiju:

Njegovi soigralci so bili veliko bolj natančni, zadeli so 29 od 49 metov in poskrbeli za nepozaben dosežek, ki je poskrbel za nov rekord. Pri trojkah je prevladoval Jrue Holiday (šest), Donte DiVincenzo jih je dosegel pet, Khris Middleton pa štiri. "Danes je bila ena od tekem, ko so bili z nami košarkarski bogovi," je po nepričakovanem rekordnem dosežku dejal trener Milwaukeeja Mike Budenholzer. Varovanci so ga zelo pozitivno presenetili, saj so na prejšnji tekmi ob porazu proti New Yorku za tri točke zadeli le 7 od 38 metov.

"Kot da bi Milwaukee o tej tekmi razmišljali 80 dni," je po najhujšem porazu, odkar je zaigral v velikem finalu lige NBA, dejal trener Miami Erik Spoelstra in imel v mislih dogodke iz zadnje končnice, v kateri je Miami ravno pred 80 dnevi v polfinalu vzhodne konference izločil favorizirani Milwaukee s 4:1.

Pri gostiteljih je bil najbolj razpoložen Tyler Herro, ki je končal dvoboj pri 23 točkah. Slovenski as Goran Dragić je na parketu prebil manj kot deset minut in dosegel dve točki. Miami ni zaigral v najmočnejši zasedbi, saj je zaradi poškodbe gležnja manjkal Jimmy Butler.

Jokić popravil klubski rekord, a ostal brez zmage

Denver je v četrtem nastopu doživel že tretji poraz. Nuggets so v gosteh ostali praznih rok proti Sacramento Kings, slovenski reprezentant Vlatko Čančar pa ni dočakal priložnosti. Dvoboj je spremljal s klopi za rezervne igralce in zaploskal klubskemu rekordu Nikole Jokića. Srbski zvezdnik je dosegel že 44. trojni dvojček v dresu Denverja in se vpisal v zgodovino. Na večni lestvici je prehitel Fata Leverja, ki je nastopal za Nuggets med letoma 1984 in 1990.

Jokić je v glavnem mestu Kalifornije prispeval 26 točk, 12 asistenc in 11 skokov, a to ni pomagalo njegovemu klubu do zmage. Pri gostiteljih je s 24 točkami in 10 asistencami izstopal De'Aaron Fox. Jokić ni bil edini košarkar, ki se je v noči na sredo izkazal s trojnim dvojčkom. Dosegla sta ga tudi Julius Randle (New York) in Russell Westbrook (Washington). Slednji je postal prvi košarkar v ligi NBA po Oscarju Robertsonu (sezona 1961/62), ki je v uvodnih treh nastopih v sezoni vselej dosegel trojnega dvojčka. Vseeno pa njegovi statistični presežki niso pomagali Washingtonu do uspehov, saj je za zdaj izgubil vse štiri tekme.

V novi sezoni sta brez poraza le še dva kluba. Oba nastopata v vzhodni konferenci. Atlanta se lahko pohvali s tremi zmagami, Orlando pa je v noči na sredo pozdravil že četrto, tako da vodi na lestvici. Moštvo s Floride, ki je v krstnem nastopu v novi sezoni prekrižalo načrte sosedom iz Miamija, je bilo tokrat boljše od Oklahoma City Thunder (118:107).

Ekipe v ligi NBA na začetku sezone kažejo zelo spremenljive podobe. Los Angeles Clippers so tako le dva dneva po sramotnem polomu proti Dallasu (-51) zaigrali veliko bolje. Minnesoto, ki je v dvorani Staples pogrešala Karl-Anthonyja Townsa, so odpravili s 124:101. Pri gostiteljih je sicer ponovno manjkal Kawhi Leonard.

Miami še enkrat z Milwaukeejem, Dončić prvič doma

Miami Gorana Dragića ima kmalu priložnost za maščevanje, saj se bo z Milwaukeejem pomeril tudi v noči na četrtek. Takrat bo dejaven tudi Luka Dončić, ki se bo prvič v novi sezoni z Dallasom predstavil na domačem parketu in skušal premagati Charlotte.

Ja Morant
Sportal Sreča obrnila hrbet Dončićevemu nasledniku v ligi NBA
skandali
Sportal Škandali, ki so zaznamovali leto 2020

Liga NBA, 29. december:

Cleveland Cavaliers : New York Knicks 86:95
Sexton 20, Drummond 18, 17 sk., Garland 17; Randle 28, 12 sk., 11 asist., 9 izg. žog, Bullock 17

Philadelphia 76ers : Toronto Raptors 100:93
Embiid 29, 16 sk., Harris 26, 11 sk., Se. Curry 17; Lowry 24, 9 asist., 8 sk., Anunoby in Siakam 20

Miami Heat : Milwaukee Bucks 99:144
Herro 23, Nunn 15, Dragić 2 (met za dve 1/2), 1 asist., 3 izg. žoge v 9 minutah in 39 sekundah; Middleton 25 (met iz igre 10/13), Holiday 24 (trojke 6/10), DiVincenzo 17 (trojke 5/6)

Oklahoma City Thunder : Orlando Magic 107:118
Gilgeous-Alexander 23, Roby 19; Vučević 28, 10 sk., Bacon 18, 8 sk.

Phoenix Suns : New Orleans Pelicans 111:86