Liga NBA, 28. december

Čančar v štirih minutah z ničlo, trojni dvojček Jokića

1

Vlatko Čančar | Foto Gulliver/Getty Images

V noči na torek so v ligi NBA igrali pet tekem. Denver Nuggets, za katere igra tudi naš Vlatko Čančar, so bili uspešni na domačem parketu. Aktualni prvaki LA Lakers so priznali poraz Portland Trail Blazers.

Ja Morant
Sportal Sreča obrnila hrbet Dončićevemu nasledniku v ligi NBA

Tokrat je v ligi NBA od slovenskih košarkarjev za kratek čas na parket stopil Vlatko Čančar. Ta je na igrišču preživel štiri minute, njegova statistika pa je ostala prazna. Denver Nuggets so na domačem parketu gostili Houston Rockets, ki so jih premagali z izidom 124:111. Pri Denverju je bil najbolj razpoložen Nikola Jokić, ki je dosegel trojni dvojček. Tokrat je v svojo statistiko vpisal 19 točk, 18 asistenc in 12 skokov. Zelo uspešen je bil tudi Jamal Murray. Ta je prispeval 21 točk.

LeBron James je na zadnji tekmi dosegel 29 točk. | Foto: Getty Images LeBron James je na zadnji tekmi dosegel 29 točk. Foto: Getty Images LA Lakers doživeli drugi poraz v novi sezoni

Na delu so bili tudi LA Lakers, aktualni prvaki najmočnejše košarkarske lige. Ti so doma proti Portlandu doživeli drugi poraz v novi sezoni. Pri gostih se je najbolj izkazal Damian Lillard, ki je dosegel 31 točk. Samo v drugem polčasu je Jezernikom natresel 21 točk. CJ McCollum je prispeval 20 točk in 11 skokov. Pri domačih košarkarjih je bil najboljši igralec LeBron James. Prvi zvezdnik LA Lakers se je ustavil pri 29 točkah.

Na vzhodu neporaženi ostajajo košarkarji Atlanta Hawks. Ti so po zaslugi Traeja Younga (29 točk) zabeležili še tretjo zmago v nizu, potem ko so v domači dvorani ugnali Detroit Pistons s 128:120. Gostom ni pomagalo niti 27 točk Josha Jacksona in Jaramija Granta.

Drugi poraz pa so doživeli Brooklyn Nets, ki so brez udarnega dvojca Kevin Durant-Kyrie Irving po podaljšku priznali premoč Memphisu. Ti so ob zmagi s 116:111 plačali visoko ceno, saj si je gleženj poškodoval njihov najboljši igralec Ja Morant. Slikanje je že razkrilo, da ni prišlo do zloma, več pa bo znano po današnjem pregledu z magnetno resonanco.

V edini preostali tekmi so Utah Jazz za točko ugnali Oklahomo s 110:109. Odločilni koš je v zadnji minuti dosegel Donovan Mitchell, polaganje za zmago pa je ob izteku igralnega časa zgrešil Shai Gilgeous-Alexander.

V noči na sredo na delu Goran Dragić

V noči na sredo bo znova na parketu Goran Dragić, ki bo z Miami Heat v domači dvorani gostil Milwaukee Bucks, drugo noč zapovrstjo pa bodo dejavni tudi košarkarji Denverja v gosteh pri Sacramento Kings.

Denver Nuggets : Houston Rockets 124:111
Murray 21, Jokić 19, 18 asis., 12 sk., Čančar igral štiri minute; Harden 34, Wood 23

Los Angeles Lakers : Portland Trail Blazers 107:115