Ponedeljek, 27. 12. 2021, 6.02

Liga NBA, 26. december

Denver po zaslugi Jokića boljši od LA Clippers, Čančar dosegel dve točki in dodal pet skokov

1

Vlatko Čančar | Slovenski legionar Vlatko Čančar je dobil priložnost na obračunu med Denverjem in LA Clippers. V 15 minutah na parketu je dosegel dve točki in dodal pet skokov. | Foto Guliverimage

V noči na ponedeljek je bilo v ligi NBA, kjer se vse bolj širijo okužbe s covidom 19, odigranih osem tekem. Na delu je bil tudi slovenski legionar Vlatko Čančar, ki je k zmagi Denver Nuggets nad Los Angeles Clippers (103:100) v dobrih 15 minutah na parketu prispeval dve točki in dodal pet skokov.

Čeprav je ekipa Denver Nuggets imela 17 točk naskoka, so za zmago trepetali do zadnjih sekund. Vlatko Čančar je v dobrih 15 minutah na parketu dosegel dve točki in dodal pet skokov, izkazal pa se je Nikola Jokić s 26 točkami in kar 22 skoki.

Ob tem je odlični srbski center in najkoristnejši igralec minule sezone rednega dela vknjižil še osem podaj ob dveh ukradenih žogah ter dveh blokadah.

Čančar je tokrat priložnost dobil s klopi, v 15:14 minute na parketu pa je zadel edini met za dve točki. Ob razpoloženem Jokiću je 17 točk dodal Will Barton, s klopi pa se je s 15. dokazal Davon Reed. Pri Clippers sta po 18 točk dosegla Eric Bledsoe in Brandon Boston mlajši.

Oglejte si vrhunce obračuna med ekipama Denver Nuggets in LA Clippers:

Denver je na zadnji tekmi proti Charlotte Hornets zapravil vodstvo 19 točk in izgubil, tokrat pa je imel na začetku tretje četrtine +17. Vendar so Clippers, ki so igrali brez poškodovanega Paula Georgea, že do začetka zadnje četrtine izničili zaostanek in povedli.

V zadnjem delu so vodili za devet točk, v zadnjih šestih minutah pa so z delnim izidom 16:7 in predvsem Jokićevo pomočjo le prišli do 16. zmage in polovičnega izkupička (16-16) za šesto mesto v zahodni konferenci. Clippers kljub porazu ostajajo peti (17-16). Pred njimi so na četrtem mestu Memphis Grizzlies (20-14), ki so ponoči zanesljivo ugnali Sacramento Kings s 127:102.

Izkupiček Nikole Jokića (26 točk in 22 skokov):

Na vzhodu so Philadelphia 76ers slavili proti Washington Wizards s 117:96. Joel Embiid se je izkazal s 36 točkami in 13 skoki. Obe ekipi sta v sezoni zbrali 17 zmag ob 16 porazih ter zasedata šesto oz. sedmo mesto lestvice.

Cleveland Cavaliers pa so po 20. zmagi v sezoni na petem mestu vzhoda, tokrat so visoko ugnali Toronto Raptors (ki še vedno igra brez Gorana Dragića) s 144:99.

Četrtouvrščeni na vzhodu Miami Heat (21-13) so v floridskem derbiju v nedeljo pozno zvečer po slovenskem času ugnali Orlando s 93:83, drugi Chicago Bulls (20-10) pa so s 115:103 premagali Indiana Pacers.

San Antonio Spurs so bili prepričljivo boljši od Detroit Pistons in zmagali s 144:109, Oklahoma City Thunder pa so v derbiju začelja na zahodu s 117:112 premagali New Orleans Pelicans.