Goran Dragić Goran Dragić Jayson Tatum Boston Celtics Jimmy Butler Miami Heat Liga NBA

Liga NBA, 17. maj

Miami na krilih Butlerja do sanjskega uvoda

Miami Heat Jimmy Butler | Jimmy Butler je dosegel 35 točk. | Foto Reuters

Jimmy Butler je dosegel 35 točk.

V ligi NBA se je začel tudi finale v vzhodni konferenci. Košarkarji Miami Heat so na gostovanju pri Boston Celtics slavili s 123:116, vloga prvega strelca pa je s 35 točkami in sedmimi asistencami pripadla Jimmyju Butlerju.

Denver Nuggets : Los Angeles Lakers Nikola Jokić
Sportal Čančar občudoval poteze nezaustavljivega Srba

V konferenčnem finalu zdaj Boston in Miami med sabo igrata že tretjič v zadnjih štirih letih, lani so se zmage v seriji s 4:3 veselili košarkarji Bostona, ki so v vlogi favorita tudi letos. Miami je imel namreč  do sredine decembra več porazov kot zmag. Še močnejše jih je naredil play-in, ko jih je Atlanta premagala, nato pa so proti Chicago Bulls zaostajali še dve minuti pred koncem, a se izvlekli in uvrstili v končnico, v kateri so v vse boljši in boljši formi. To so dokazali tudi na prvi tekmi konferenčnega finala, v katerem so v TD Gardnu s 123:116 ugnali Boston Celtics in dosegli prvo zmago v finalni seriji vzhoda.

Vrhunci tekme:

Na koncu je odločila tretja četrtina, v kateri so gosti izničili tudi 13 točk zaostanka iz druge četrtine, Jimmy Butler pa je za šele osme nosilce končnice severnoameriške lige NBA dosegel 35 točk. Gostje so v tretji četrtini strelsko nadigrali Boston s 46:25 in prevzeli nadzor nad potekom srečanja. Košarkar Bostona Jayson Tatum, ki je v nedeljo na sedmi tekmi polfinala proti Philadelphii za Boston dosegel 51 točk, jih je tokrat zbral 30, vendar je izgubil dve ključni žogi v zadnjih minutah tekme. Butler je 35 točkam dodal še pet skokov, sedem podaj in šest ukradenih žog. Bam Adebayo je zbral 20 točk in osem skokov, Max Strus, Gabe Vincent, Caleb Martin in Kyle Lowry pa so vsak k zmagi prispevali po 15 točk.

Tatum se v končnici srečanja ni najbolje znašel. | Foto: Reuters Tatum se v končnici srečanja ni najbolje znašel. Foto: Reuters

"To samo kaže na to, kako široko in različno skupino fantov imamo v ekipi. Vsak doda košček na svoj način, večer za večerom, to počnemo že vse leto. Danes smo dobro opravili svoje delo, vendar ga moramo že čez nekaj dni še enkrat," je za televizijsko hišo TNT po tekmi povedal Butler, ki je že v uvodni četrtini dosegel 12 točk.

Naslednja tekma v boju na štiri zmage bo prav tako v Bostonu.