Liga NBA, 11. marec

Luka Dončić na teksaškem derbiju igralec tekme #video

Luka Dončić | Luka Dončić se je tokrat ustavil pri 30 točkah. | Foto Guliverimage

Luka Dončić se je tokrat ustavil pri 30 točkah.

V košarkarski ligi NBA je bil na sporedu teksaški derbi, v katerem sta se spopadla Houston Rockets in Dallas Mavericks Luke Dončića. Na koncu je bil s 100:113 boljši Dallas, naš košarkar pa je bil znova košarkar tekme.

Vrhunci tekme

Luka Dončić je spet blestel v svojem slogu. Tokrat je na tekmi proti raketam v svojo statistiko vpisal 30 točk, ob tem pa še dodal 14 skokov in šest asistenc. Za Mavericks je bila to v tej sezoni že tretja zmaga proti Houstonu. Statistika kaže, da je bil to za našega košarkarja že 124. dvojni dvojček v ligi NBA, kjer je do zdaj odigral 250 tekem.

Veliko zaslug za zmago Dallasa sta imela še Dwight Powell in  Spencer Dinwiddie. Prvi je dosegel 26, drugi pa 16 točk.

"Igralci so zelo dobro opravili svoje delo. Držali so se načrta, ki smo ga imeli," je po tekmi zadovoljne razlagal Jason Kidd, trener Dallasa.

"Danes so si zmage želeli bolj kot mi. Igrali so bolje od nas," pa je tekmo ocenil Christopher.

Luka Dončić | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Dallas si je hitro ustvaril veliko prednost

Tekma je bila relativno hitro odločena, potem ko so si Dončić in druščina kmalu ustvarili visoko prednost. Te do konca tekme niso zapravili in v letošnjem rednem delu lige NBA dosegli 41. zmago. Njihov letošnji izkupiček je 41 zmag in 26 porazov in so trenutno na 5. mestu zahodne konference

Prve tri četrtine so dobili košarkarji Dallasa. Še najbolj dominantni so bili v drugi četrtini, ki so jo dobili z razliko 15 točk. Domači košarkarji so dobili le zadnjo četrtino, kjer ji je uspel delni izid 15:2, a Dallas je uspel ustaviti njihov nalet in tekma je bila kmalu odločena.

Za domače sta po 17 točk dosegla Kevin Porter Jr. in Josh Christopher, Bruno Fernando je dosegel točko manj, poleg tega pa je za Houston s klopi dodal še 11 skokov.

V nedeljo zvečer jih čaka Boston

Dallas nova tekma čaka že v nedeljo zvečer ob 20.30 po slovenskem času, ko bo gostoval pri Boston Celtics. Dve uri in pol prej pa se bo začel obračun Brooklyn Nets Gorana Dragića in New York Knicks.

Liga NBA, 11. marec:

Houston Rockets : Dallas Mavericks 100:113
Porter 17, Christopher 17, Fernando 16, 11 sk.; Luka Dončić 30, 14 skokov, 6 podaj, 2 blokadi, 5 izgubljenih žog, igral 36 minut, Powell 26, 12 sk., Dinwiddie 16,

Orlando Magic : Minnesota Timberwolves 118:110
Bamba 27, 12 sk., Carter 20, 10 sk.; Edwards 25, Towns 21, 13 sk.

Atlanta Hawks : Los Angeles Clippers 112:106