Thermometer Blue 1,40

Denver Nuggets Vlatko Čančar Vlatko Čančar Dallas Mavericks Luka Dončić Luka Dončić Liga NBA

Nedelja, 2. 1. 2022, 7.31

Liga NBA, 1. januar

Čančar pomagal do zmage in jo skupil, nov nor zaključek DeRozana, Dončić se vrača

Vlatko Čančar | Vlatko Čančar je Denverju z 11 točkami pomagal do zmage. V tretji četrtini je moral zaradi udarca v obraz, iz nosu se mu je ulila kri, zapustiti parket. | Foto Reuters

Slovenski reprezentant Vlatko Čančar se je v ligi NBA z Denverjem veselil zmage na gostovanju v Houstonu s 124:111. Čanćar je na tekmi dosegel 11 točk, v statistiki pa zabeležil še skok, podajo in blokado. Demar DeRozan je še drugič zapored ob zvoku sirene odločil srečanje. Povsem mogoče je, da se bo v noči na ponedeljek na parket spet vrnil Luka Dončić. Ameriški novinarji poročajo, da se bo pridružil Dallas Mavericks na gostovanju v Oklahoma Cityju.

S 24 točkami je bil v dresu Denverja najbolj razpoložen Nikola Jokić, ki je temu dodal 11 skokov, Facundo Campazzo pa je ob 22 točkah sotekmovalcem postregel še z 12 podajami. Za Houston je kar 29 točk dosegel Jalen Green.

Tekma je obetala drugačen razplet, saj je ekipa iz Houstona povedla s 15:4, a že na koncu prvega dela se je Denver približal na točko. V prvem napadu druge četrtine je prav Čančar ekipi iz Kolorada zagotovil prvo vodstvo, ki je nato hitro naraslo na 55:40 in kasneje preseglo 20 točk. Najkasneje pri izidu 93:65 v tretjem delu je bil zmagovalec znan. Čančar je moral v tretji četrtini zaradi udarca v obraz, po katerem je krvavel iz nosu, zapustiti parket.

"Danes smo videli veliko. Campazzo je poveljeval celi ekipi. Bil je neverjeten. Želim si, da bi lahko igral vseh 48 minut, če povem po pravici," je po tekmi povedal pomožni trener Denverja Popeye Jones, ki je nadomeščal pandemično odsotne sostrokovnjake na klopi.

Golden State sam na vrhu

Denver je po zmagi na petem mestu v zahodni konferenci, kjer prepričljivo vodijo Golden State Warriors, najboljša ekipa tudi v ligi. Tokrat je Golden State v gosteh premagal Utah s 123:116 in ima zdaj zmago več od Phoenixa. 28 točk je za zmagovalce dosegel Stephen Curry, 25 Andrew Wiggins. Bojan Bogdanović, Donovan Mitchell, Jorda Clarkson in Rudy Gobert pa so dosegli po 20 točk za poražence, a je zadnji temu dodal še neverjetnih 19 skokov.

DeMar DeRozan je še drugič zapored ob zvoku sirene odločil tekmo. | Foto: Reuters DeMar DeRozan je še drugič zapored ob zvoku sirene odločil tekmo. Foto: Reuters

DeRozan še drugič zapored odločil ob zvoku sirene

Na vzhodu je po novem v vodstvu Chicago, ki se je s košem DeMarja DeRozana ob pisku sirene veselil zmage v Washingtonu s 120:119. DeMar DeRozan je na enak način tekmo odločil že dan pred tem v Indianapolisu, skupaj pa je danes dosegel 28 točk. Zach LaVine jih je dodal 35, Nikola Vučević pa 22 točk in 12 skokov. Pri Washingtonu je z 29 točkami in 12 skoki izstopal Kyle Kuzma, Bradley Beal je dodal 27 in 17 skokov. "Ne vem, ali je vse to le sanjam, ali je vse to res," je po novem srečnem metu po tekmi dejal DeRozan.

Antetokounmpo s trojnim dvojčkom

Košarkarji Milwaukee Bucks so na krilih Giannisa Antetokounmpa, ki se je podpisal pod nov trojni dvojček (35 točk,16 skokov, 10 asistenc) odpravili New Orleans Pelicans. To je bila 400. zmaga trenerja Mika Budenholzerja.

Trojni dvojček je vknjižil tudi James Harden (34 točk, 12 skokov, 13 asistenc), a se ni veselil zmage, Brooklyn je izgubil proti LA Clippers, šesta zaporedna za Milwaukee.

Neprijetno presenečenje pa je doživel San Antonio, ki je po podaljšku s 116:117 izgubil z zadnjeuvrščenim Detroitom. Tekmo je s trojko dve sekundi pred koncem odločil Saddiq Bey in Detroitu zagotovil šesto zmago na 34. tekmi sezone. Šest dni pred tem je San Antonio isto ekipo premagal kar s 144:109. V dresu Teksačanov je vnovič izstopal tudi Avstrijec Jakob Pöltl z dvojnim dvojčkom - 15 točk in 12 skokov, Bryn Forbes je dosegel 27 točk.

Ljubljančan zapušča proticovidni protokol, pozdravil je tudi poškodbo levega gležnja in se bo pridružil soigralcem na poti v Oklahomo, obstaja pa verjetnost, da bo proti moštvu Thunder tudi zaigral. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Ljubljančan zapušča proticovidni protokol, pozdravil je tudi poškodbo levega gležnja in se bo pridružil soigralcem na poti v Oklahomo, obstaja pa verjetnost, da bo proti moštvu Thunder tudi zaigral. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Dončić nič več v proticovidnem protokolu

Dallas naslednja tekma čaka v noči na ponedeljek po slovenskem času, ob 1.00 zjutraj, in vse kaže, da bi se lahko po desetih tekmah odsotnosti na parket spet vrnil tudi slovenski zvezdnik Luka Dončić. Ljubljančan zapušča proticovidni protokol, pozdravil je tudi poškodbo levega gležnja in se bo pridružil soigralcem na poti v Oklahomo, obstaja pa verjetnost, da bo proti moštvu Thunder tudi zaigral, "vire blizu ekipi" navaja ameriški novinar Marc Stein.

Liga NBA, 1. januar:

Milwaukee Bucks : New Orleans Pelicans  136:113
Antetkounmpo 35, 16 sk., 10 asist., Nwora 23, Holiday 21; Hayes 23, Hart 14, 11 sk, 9 asist., Graham, Jones, Temple vsi po 14

Detroit Pistons : San Antonio Spurs     117:116* - podaljšek
Diallo34, 14 sk., Bey 21, 17 sk., Garza 20, 14 sk.; Forbes 27, Vassell 19, White 18, 14 asist.

Washington Wizards : Chicago Bulls      119:120
Kuzma 29, 12 sk., Beal 27, 17 asist.; LaVine 35, DeRozan 28,9 sk., Vučević 22, 12 sk.

Brooklyn Nets : LA Clippers             116:120
Harden 34, 12 sk., 13 asist., Durant 28, 9 sk.; Bledsoe 27,Jackson, Mann 19

Houston Rockets : Denver Nuggets        111:124
Green 29, Martin 15; Jokić 24, 11 sk., Campazzo 24, 12 asist., Vlatko Čančar 11 točk, skok, blokada in podaja za Denver v 14.46 minutah

Utah Jazz : Golden State Warriors       116:123
Gobert 20, 19 sk., Bogdanović, Clarkson, Mitchell vsi po 20;  Curry 28, 9 asist., Wiggins 25