23.49

EuroBasket Božidar Maljković

Sobota, 31. 8. 2013, 23.49

"Francija je lep dokaz, da moramo igrati zbrano vseh 40 minut"

Na zadnji pripravljalni tekmi so se slovenski košarkarji dobro zoperstavili Francozom, a so bili nezbrani v najbolj pomembnem trenutku. V končnici, v kateri so na široko odprli pot Franciji do zmage.

"Mislim, da je bila tekma zanimiva za obe ekipi. Do prvenstva so le še štirje dnevi. Na srečo smo zaključili brez poškodb, a smo skušali kljub temu zmagati. A zmaga ni bila naš edini cilj drevi. Lepo je z zmago zaključiti pripravljalno obdobje, sploh proti domačinu evropskega prvenstva. V zadnji četrtini smo si veliko podajali in izgubili le eno žogo. Velikokrat smo našli prostega igralca. Slovenija bo na evropskem prvenstvu ena od boljših ekip. Vendarle je gostiteljica in za nas je bil ta test zelo dobrodošel," je razlagal po zmagi s 70:65 selektor Francije Vincent Collet.

Božidar Maljković je po tekmi izpostavil kakovost in izkušenost francoskih košarkarjev, ki so v zaključku odigrali bolj zrelo od naših fantov. Izpostavil pa je tudi napake njegove ekipe: "Ko smo sestavljali program pripravljalnih tekem, smo si želeli, da bi zadnjo odigrali proti eni od najboljših ekip. Ker je Španija že v naši skupini, smo si izbrali Francoze. Lahko bi zmagali na tej tekmi. Francija je lep dokaz, da moramo igrati zbrano vseh 40 minut. Dobro ste lahko videli, kako so nas gostje kaznovali, ko smo naredili napake v zaključku. Bile so prisotne tako v obrambi kot v napadu. Imajo izjemno višino pod košem in moji košarkarji so s strahom prihajali v raketo. Slabo smo kontrolirati francoski protinapad. V prvem polčasu smo prejeli 16 točk iz tega naslova. Paziti moramo tudi na skok, kar je le stvar koncentracije. Imeli smo tudi malo podaj."