Panathinaikos Panagiotis Kalaitzakis Crvena zvezda Partizan Gregor Glas Valencia Bayern München Fenerbahče Anadolu Efes Barcelona Real Madrid Žan Mark Šiško Klemen Prepelič Mike Tobey Evroliga

Nora trojka! Ob zvoku sirene zadel čez celo igrišče. #video

1

Panathinaikos Panagiotis Kalaitzakis | Panagiotis Kalaitzakis je poskrbel za koš večera. Zadel je čez celo igrišče. | Foto Guliver Image

Panagiotis Kalaitzakis je poskrbel za koš večera. Zadel je čez celo igrišče.

Bayern München je brez Žana Marka Šiška, ki ima še vedno težave s poškodbo prsta, v šestem krogu evrolige prvič zmagal. Premagali pa so kar aktualne prvake Anadolu Efes (81:78). V petek je Klemen Prepelič s šestimi točkami pomagal do zmage Valencii na gostovanju pri Olympiacosu, Barcelona z Mikom Tobeyjem (13 točk) pa je za eno točko slavila na derbiju s Fenerbahčejem.

Panathinaikos navijači
Sportal Norišnica v Atenah, plastenka zadela člana Partizana #video

V Atenah je Partizan odigral najboljšo četrtino sezone, Panathinaikos pa najslabšo. Beograjčani so namreč povedli z 31:13. A še preden se je oglasila sirena in oznanila konec prve četrtine, je 23-letni grški branilec Panagiotis Kalaitzakis zalučal žogo čez celo igrišče in zadel trojko, kakršno vidimo zelo zelo redko. Atenčani so nato le zaigrali nekoliko bolje in ob polčasu zaostajali z 41:54.

Pao je pravo energijo v obrambi pokazal v tretji četrtini in se v petih minutah z delnim izidom 14:4 vrnil v igro za zmago (57:58). Preostanek tekme je bil izenačen, nervozen na obeh straneh, razgreto je bilo tudi občinstvo, ki je z metanjem predmetov na igrišče dvakrat prekinilo tekmo. Partizan je na koncu le zadržal minimalno prednost in svojo tretjo zmago v sezoni dosegel z izidom 91:89. Z 29 točkami je v beograjskih vrstah izstopal Kevin Punter, še pet njegovih soigralcev pa je imelo dvomestni točkovni izkupiček.

Nor rezultat pa v Baskiji, kjer je domača Vitoria že v prvi četrtini Maccabiju nasula 35 točk in nato v vsaki naslednji po 26 in več. Končni izid - visokih 116:87. Ekipi sta zdaj s po štirimi zmagami in dvema porazoma izenačeni tik pod vrhom evroligaške lestvice.

Bayern München : Anadolu Efes 81:78
Winston 16, 7 as., Bonga 12, 8 sk., Žana Marka Šiška ni nilo v kadru; Micić 24, Clyburn 21, 7 sk.

Armani Milano : Real Madrid 77:83
Pangos 21Melli 12; Musa 25, Hezonja 15

Panathinaikos : Partizan 89:91
Wolters in Bacon po 17, Williams 14; Punter 29, Lessort 15, 11 sk., Exum 12

Petek, 4. november:
Žalgiris Kaunas : Alba Berlin 88:81
Ulanovas 21, Evans 15, Smits in Brazdeikis po 14; Smith 14, 6 sk., Blatt 12, 8 as.

Olympiacos Pirej : Valencia 82:83
Vezenkov 20, 7 as., Walkup 12, 6 as., Sloukas 11, 6 as.; Jones 17, 7 as., Dubljević 17, Alexander 10, ... Klemen Prepelič 5 točk, 6 podaj v 26 minutah

FC Barcelona : Fenerbahče Istanbul 81:80
Laprovittola 26, 7 as., Kalinić 14, Mike Tobey 13 točk, 7 skokov v 30 minutah; Motley 23, 7 sk., Mahmutoglu in Gudurić po 11

Virtus Bologna : Asvel Villeurbanne 79:84