EVROLIGA, 24. KROG

Drama v Atenah osrečila Prepeličeve

0,03

termometer

Valencia Klemen Prepelič | Valencia Klemna Prepeliča je zmagala z 92:91. | Foto: Guliver Image
Valencia Klemna Prepeliča je zmagala z 92:91. Foto: Guliver Image

Za konec 24. kroga evrolige je Valencia Klemna Prepeliča gostovala pri Panathinaikosu in po izenačeni končnici zmagala z 92:9. Odločilni koš oziroma trojko je v zadnji sekundi zadel Chris Jones, ki je tokrat zbral 24 točk. Slovenski legionar je ob zmagi igral slabih 15 minut in vpisal dve točki iz prostih metov (trojke 0:2), tri asistence in dva skoka. Monaco je premagal Lyon, Žalgiris pa Baskonio.

potres, Turčija Sportal Šport v Turčiji ob katastrofalnem potresu zastal

Za Valencio je bila to šesta zmaga v zadnjih sedmih nastopih v evroligi in trinajsta v sezoni.

Pomembno zmago v boju za končnico je dosegel Žalgiris, ki je bil na domačem parketu boljši od neposrednega tekmeca Baskonie z 79:75. Deset tekem pred koncem sta obe ekipi pri razmerju 13-11. Ključna igralca pri Žalgirisu sta bila Rolands Smits z 20 točkami in Egaras Ulanovas s 16 točkami, petimi skoki in petimi podajami.

Barcelona z Mikom Tobeyjem je v četrtek z 92:75 slavila na gostovanju pri Virtusu iz Bologne. Katalonska ekipa je že po polčasu vodila s 47:27, po treh četrtinah pa že s 74:39. Tobey je ob zmagi v slabih 20 minutah dosegel sedem točk (2/4 za 2, 1/2 za 3) in dva skoka. Crvena zvezda je na krilih 28 točk (6/9 za 3) Nemanje Nedovića z 89:86 ugnala Maccabi Tel Aviv, Partizan pa je z 82:71 premagal Bayern.

Partizan je ugnal Bayern. | Foto: Guliverimage Partizan je ugnal Bayern. Foto: Guliverimage

Crvena zvezda je v Izraelu vodila večji del tekme, na koncu pa v napeti končnici zabeležila enajsto zmago (89:86), ki jo ohranja v igri za eno od prvih osmih mest oziroma četrtfinale. Za rdeče-bele je to prva zmaga po štirih porazih in šele tretja v 2023 oziroma na zadnjih osmih tekmah, Maccabi (12-12) pa je izgubil drugič v sezoni na domačem parketu. Pri Maccabiju je blestel Wade Baldwin z 38 točkami (trojke 6:10, indeks 39), a to ni bilo dovolj za zmago.

Na vrhu ostajajo košarkarji Olympiacosa, ki so v dvoboju prvega in zadnjeuvrščenega moštva v Berlinu v sredo prepričljivo s 93:60 premagali domačo Albo. Odlično predstavo je pokazal Saša Vezenkov, ki je ob odličnem odstotku meta dosegel 28 točk, temu je dodal še 13 skokov.

Saša Vezenkov je dosegel 28 točk. | Foto: Guliverimage Saša Vezenkov je dosegel 28 točk. Foto: Guliverimage

Vodstvo lige je v tem krogu zaradi uničujočega potresa odpovedalo obe tekmi, ki bi se morali odviti v Turčiji, torej obračun Anadolu Efes - Real Madrid in Fenerbahče - Olimpia Milano.