Evroliga Alen Omić Luka Dončić Luka Dončić Anthony Randolph Beno Udrih Aleksej Nikolić Zoran Dragić

Petek, 2. 2. 2018, 22.17

Evroliga, 21. krog

Dončić in Dragić blestela, Omić soliden, Nikolić neviden

Alen Omić Crvena zvezda | Foto Sportida

V poslastici 21. kroga evrolige je CSKA v Moskvi premagal madridski Real. Najboljši strelec tekme je bil biser slovenske košarke Luka Dončić, ki je, čeprav je bil njegov nastop zaradi poškodbe na treningu celo pod vprašajem, dosegel 21 točk. Izkazal se je tudi Zoran Dragić, ki je bil eden ključnih mož za zmago Efesa proti Valencii. Alen Omić je s Crveno zvezdo doživel poraz, Aleksej Nikolić pa se je s soigralci veselil zmage.

Za konec 21. kroga evrolige sta bila na delu še dva slovenska košarkarja. Aleksej Nikolić se je z Bambergom doma veselil zmage nad Panathinaikosom, njegov učinek pa je bil neznaten. Odigral je le dobro minuto tekme, njegova statistika pa je ostala prazna. Alen Omić je s Crveno zvezdo doživel poraz pri Baskonii, dosegel je šest točk. Omić je v prejšnjem krogu doživel grd sprejem domačih navijačev Delij v Beogradu. Tokrat pa se mu s temi težavami ni bilo treba ukvarjati.

Luka Dončić je bil z 21 točkami najboljši strelec tekme med CSKA in Realom, ki pa jo je kraljevi klub izgubil. | Foto: Getty Images Luka Dončić je bil z 21 točkami najboljši strelec tekme med CSKA in Realom, ki pa jo je kraljevi klub izgubil. Foto: Getty Images

Dončić najboljši na parketu v Moskvi, Real pa poražen

Luka Dončić si je sicer pred dnevi na treningu zvil gleženj, zato ga trener Pablo Laso v začetno peterko danes ni uvrstil. V prvi četrtini je odigral pet minut in ni dosegel točke, v drugi pa se je naš reprezentant zbudil, zbral šest točk, a CSKA je v prvem delu igre popolnoma prevladoval. Najvišja prednost Moskovčanov je znašala 26 točk.

V drugem polčasu so Madridčani tudi po zaslugi tedaj že vročega Dončića in tudi prebujenega povratnika po poškodbi, naturaliziranega slovenskega reprezentanta Anthonyja Randolpha, začeli topiti zaostanek.

V tretji četrtini sta slovenska reprezentanta zablestela, Dončić je imel po 30 minutah igre v statistiki že 18 točk, 4 skoke, tri asistence in tri ukradene žoge, Randolph pa je v tretji četrtini dosegel vseh svojih 6 točk.

Zadnjih 10 minut tekme je bilo napetih, Madridčani so se približali na šest točk, popolnega preobrata pa jim vendarle ni uspelo zrežirati. Dončić je bil z 21 točkami najboljši strelec tekme, Randolph je ostal pri šestih.

Zoran Dragić Efesu pomagal do pomembne zmage

Pri Anadolou Efesu se je izkazal Zoran Dragić, z 18 točkami drugi najzaslužnejši mož za zmago istanbulskega kluba nad Valencio.

Beno Udrih k zmagi Žalgiris nad Maccabijem ni prispeval točk, je pa tri skoke in dve asistenci.

Četrtek
CSKA Moskva : Real Madrid 93:87
Rodriguez 18, Higgins 16, Clyburn in Hunter po 11; Dončić 21, 5 skokov, 5 asistenc, 3 ukradene in 4 izgubljene žoge v 30:19 min., Carroll 16, ... Randolph 6, 1 izgubljena žoga v 12:47 min.

Anadolu Efes Istanbul : Valencia 82:66
McCollum 24, Z. Dragić 18, 3 skoki, 2 asistenci v 29:57 min., Motum 11; Green 18, Pleiss 10

Žalgiris Kaunas : Maccabi Tel Aviv 99:84
Jankunas 17, Pangos 16, Toupane 15, ... Udrih 0 točk, 3 skoki, 2 asistenci v 10:00 min.; Roll 17, Parakhouski 14

Brose Basket Bamberg : Panathinaikos 95:74
Rubit 26, Wright 15, Lo 12, ... Nikolić brez učinka v 1:17 min. igre; Calathes 31, Pappas 11

Baskonia Vitoria : Crvena zvezda 103:84
Beaubois 25, Janning 18, Garino 12; Ennis 22, Dangubić in Davidovac po 10, Omić 6, 4 skoki in 3 asistence v 19:49 min.