Sreda, 16. 3. 2022, 22.10

EUROCUP, 15. KROG

Cedevita Olimpija na kolena spravila tudi Virtus

3

Virtus Bologna Cedevita Olimpija  EuroCup | Cedevita Olimpija je za peto zaporedno zmago v evropskem pokalu premagala Virtus (86:74). | Foto KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Cedevita Olimpija je za peto zaporedno zmago v evropskem pokalu premagala Virtus (86:74).

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 15. krogu skupinskega dela EuroCupa na zahtevnem gostovanju pri Virtus Segafredo vknjižili pomembno zmago (86:74) in s petim zaporednim uspehom v evropskem pokalu naredili še korak v smeri končnice.

Ljubljansko moštvo je na gostovanju pri slovitem Virtusu, ki se je po izločitvi ruskih klubov iz evropskega pokala okrepil še z Danielom Hackettom in Tornikeom Shengelio in velja za enega od favoritov za končno zmago, zmagoviti niz v tem tekmovanju podaljšalo na število pet. Zadnji poraz v evropskem pokalu so Ljubljančani doživeli 26. januarja, ko so gostovali pri JL Bourgu, zatem pa so premagali Bursaspor, Ulm, Budućnost, Promitheas in zdaj še Virtus.

Srečanje v Bologni so odprli odlično, gostiteljem so v prvi četrtini nasuli 31 točk, z 11 točkami se je v tem delu izkazal nezgrešljivi Jacob Pullen. Tudi začetek druge četrtine seje odvil po željah gostov, Pullen je bil po četrti trojki že pri 16 točkah. Ko je Yogi Ferrel v 15. minuti zadel še svojo drugo trojko, so Ljubljančani povedli že za 15 (44:29). Domači so v nadaljevanju sicer ujeli ritem in stopili prednost varovancev Jurice Golemaca, ki so na odmor odšli z vodstvom z 51:44.

Drugi polčas so bolje odprli Italijani, se približali na pet, a Cedevita Olimpija je nato hitro spet pobegnila, Edo Murić jo je z novo trojko odpeljal na +11 (59:48). Ljubljančani so z dvoštevilčno prednostjo vstopili tudi v zadnjo četrtino (58:68) in po novih dveh trojkah, za kateri je poskrbel kapetan Jaka Blažič, zvišali na +15 (79:64). Prednost ljubljanskega moštva v nadaljevanju ni bila več ogrožena, na koncu so se veselili zmage s 86:74, s katero so naredili pomemben korak h končnici.

Največ točk, 20, je dosegel Pullen, Blažič jih je dodal 18, Murič 14, Ferrell 11, pri poražencih pa je bil prvi strelec Shengelia s 14 točkami.

Ljubljančani so zdaj z osmimi zmagami na četrtem mestu na vrhu je Valencia, ki je na krilih Klemna Prepeliča (19 točk) za 12. zmago premagala Venezio.

Sreda, 16. marec:
Virtus Bologna : Cedevita Olimpija 74:86 (24:31, 44:51, 58:68)
Shengelia 14, Jaiteh 11, 14 sk., Weems 11; Pullen 20, Blažič 18, Murič 14

Budućnost : Promitheas 90:77
Popović 15, Micov 12; Grant 23, Simpson 13

Valencia : Venezia 86:80
Klemen Prepelič 19, 2 s., 2. as. v 21:21 min., Rivero 15, Hermannsson in Pradilla po 11, ... Mike Tobey 7, 4 sk. v 14:35 min.; Theodore 25, Watt 12, ... Jordan Morgan 2, 4 sk. v 9:33 min.