EUROCUP, ZAOSTALA TEKMA 9. KROGA

Cedevita Olimpija do 11. zaporedne zmage

Cedevita Olimpija Promitheas | Cedevita Olimpija je zanesljivo premagala Promitheas. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Cedevita Olimpija je zanesljivo premagala Promitheas.

Košarkarji Cedevite Olimpije so na zaostali tekmi devetega kroga EuroCupa gostili grški Promitheas in ga premagali z 98:84. To je bila še enajsta zaporedna zmaga zmjev.

Cedevita Olimpija : Budućnost, Alen Omić
Sportal Evropski obraz Cedevite Olimpije, Omić navdušil navijače

Cedevita Olimpija je po torkovi zmagi nad Budućnostjo na kolena v Stožicah spravila še zadnjeuvrščeni Promitheas iz Patrasa in se povzpela na peto mesto evropskega pokala.

Ljubljančani so bolje začeli srečanje, hitro so ušli, povedli tudi za 13, po desetih minutah so vodili 27:15, a gostje so se v nadaljevanju približali na sedem (37:30), do polčasa pa še nekoliko stopili prednost zmajev, ki so na odmor odšli z rezultatom 48:43.

Sledilo je odlično nadaljevanje gostiteljev, z delnim izidom 17:0 so prvič na obračunu povedli za 20 (65:45). V tretji četrtini so grški ekipi nasuli kar 37 točk in v preostalih deset minut vstopili s prednostjo 85:58. Promitheas je v zadnjem delu prednost Olimpije prepolovil, a kljub temu so varovanci Jurice Golemca, ki je zavoljo visoke prednost priložnost za igro ponudil vsem igralcem, zanesljivo vknjižili 11. zaporedno zmago v vseh tekmovanjih.

Največ točk, 22, je dosegel Jacob Pullen (5 podaj), Zach Auguste se je ustavil pri 19 (6 skokov), Yogi Ferrell pa jih je vknjižil 16.

Fotogalerija s tekme (foto: Grega Valančič/Sportida):