Lauri Markkanen Dallas Mavericks Chicago Bulls Luka Dončić Luka Dončić Goran Dragić Goran Dragić Vlatko Čančar Vlatko Čančar Milwaukee Bucks Utah Jazz Denver Nuggets Liga NBA

Sobota, 29. 10. 2022, 7.00

Liga NBA, 28. oktober

Čančar ostaja na stranskem tiru, tesen poraz za Dragića

Vlatko Čančar | Vlatko Čančar je za zdaj dobil priložnost le na treh tekmah, pa še to le nekaj minut. | Foto Reuters

Vlatko Čančar je še tretjič v sezoni dobil priložnost v vrstah Denver Nuggets, a se v dveh minutah ni vpisal v statistiko. S 117:101 so premagali Utah Jazz. Goran Dragić pa je ob porazu Chicago Bulls pri San Antoniu proti ekipi Spurs s 124:129 v 22 minutah zbral devet točk, imel pet podaj in tri skoke.

Luka Dončić
Sportal Dončić čaral, navdušil in v Brooklynu pisal zgodovino! #video

Giannis Antetokounmpo  | Foto: Reuters Giannis Antetokounmpo Foto: Reuters Milwaukee Bucks so edina še neporažena ekipa na začetku nove sezone lige NBA. Dobili so uvodne štiri tekme. To so poskušali spremeniti New York Knicks, ki imajo tri zmage in en poraz. A jim ni uspelo. Milwaukee je bil boljši s 119:108. Grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo je dal 30 točk in imel še 14 skokov ter devet asistenc. Še naprej brez zmage ostajajo Los Angeles Lakers. Minnesota Timberwolves jim je prizadejala že peti poraz (111:102).

Chicago Bulls in Goran Dragić sta na šesti tekmi sezone doživela tretji poraz. San Antonio Spurs so vodili večji del tekme. Končni izid je bil 129:124. S 33 točkami je bil prvi strelec tekme Keldon Johnson, lani 12. izbor na naboru. Na drugi strani je DeMar DeRozan s prav toliko točkami presegel mejnik 20 tisoč točk v svoji karieri. Je 50. košarkar v zgodovini, ki mu je to uspelo. Pri Bullsih je dal Nikola Vučević le devet točk, prav toliko pa tudi rezervist Goran Dragić, ki je igral 22 minut.

Goran Dragić je dal v 22 minutah devet točk. | Foto: Reuters Goran Dragić je dal v 22 minutah devet točk. Foto: Reuters

Medtem ko imata Luka Dončić in Goran Dragić pri Dallas Mavericks oziroma Chicago Bulls pomembno vlogo, pa Vlatko Čančar v vrstah Denver Nuggets ostaja na stranskem tiru. Pa čeprav je za njim zelo dobro reprezentančno poletje. Na prvih petih tekmah je dobil le štiri minute (na dveh tekmah), v katerih pa ni dal niti točke niti ni imel skoka. In tako je bilo tudi tokrat: igral je dve minuti in se ni vpisal v nobeno od statističnih kategorij.

Lauri Markkanen | Foto: AP / Guliverimage Lauri Markkanen Foto: AP / Guliverimage Na prvi tekmi sezone so za 21 točk izgubili z Utah Jazz, ekipa iz Salt Lake Cityja pa je zdaj prišla v Denver. In tokrat izgubila s 101:117. Zanimivo, da se srbski košarkar Nikola Jokić, ki je tako prvi strelec (22,4 točke), skakalec (10,8 skoka) in podajalec (9,4 asistence) svoje ekipe, ni približal svojemu strelskemu povprečju. Dal je zanj skromnih 12 točk. S 26 točkami je bil najboljši strelec Denverja rezervist Bones Hyland.

Na drugi strani za zdaj izstopa Finec Lauri Markkanen, ki je imel pred to tekmo povprečje 22 točk, v petek zvečer pa je dal 17 točk, a bil vseeno prvi strelec Utaha. Markkanen je na letošnjem EuroBasketu navdušil na tekmi s Hrvaško, ko je dal 43 točk.