7 let, 12 mesecev

Luka Dončić Luka Dončić Zoran Dragić Aleksej Nikolić Sašo Filipovski

Četrtek, 22. 10. 2015, 17.03

Blažič do velikega skalpa, Filipovski dolgo grozil Barceloni

Himki Zorana Dragića je v drugem krogu evrolige izgubil z Bayernom, Luka Dončić je Realu pomagal do zmage nad Crveno zvezdo, Jaka Blažič s Kutxo boljši od Olympiacosa.

Himki je po zmagi proti evroligaškim prvakom Realu v prvem krogu tokrat klonil na gostovanju pri Bayernu, kjer je vodil le z 2:0 in 4:2, nato pa vso tekmo zaostajal in izgubil tudi kar 19 žog.

Zoran Dragić ni imel svojega večera. Litovski trener na ruski klopi Rimas Kurtinaitis mu je priložnost ponudil le v prvem polčasu, ko je odigral nekaj manj kot deset minut, v tem času pa se ni vpisal med strelce, je pa pobral eno odbito žogo.

V četrtek je bil na delu tudi Luka Dončić. Realu je pred domačimi gledalci v Madridu pomagal uloviti zmago proti Crveni zvezdi. Beograjčani so bili slabši za nekaj razredov. Gostitelji so že po prvem polčasu vodili za 36 točk (56:20), po treh četrtinah že za 41, nato pa v zadnjem delu srečanja dovolili rdeče-belim, da so zmanjšali zaostanek na manj bolečih 27 točk razlike.

Nadarjeni slovenski najstnik je na parketu prebil slabih 19 minut ter prispeval tri točke (zadel je trojko), pet skokov in dve podaji.

Tretji slovenski košarkar v evroligi Jaka Blažič je z baskovsko Kutxo Laboral v domači dvorani po podaljšku premagal pirejski Olympiacos. Slovenski reprezentant je na parketu preživel nekaj manj kot 11 minut in prispeval tri točke.

Slovenski trener Sašo Filipovski je s poljsko Zeilono Goro sicer izgubil pri španskem velikanu Barceloni, a se je dolgo upiral. Njegovi izbranci so zadnjo četrtino celo dobili s 15:14, a na koncu vseeno morali priznati premoč Kataloncem, ki so zmagali z 78:72.