ABA Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija KK Koper Primorska KK Krka Novo mesto

Krka premagala prvake, Koper Primorska podprvake

6

Krka - Crvena zvezda | Novomeška Krka je premagala Crveno zvezdo. | Foto Drago Perko/kosarka.si

Novomeška Krka je premagala Crveno zvezdo.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto na tekmi tretjega kroga lige ABA v Laktaših po dveh podaljških s 95:90 premagali Igokeo in še podaljšali niz zmag v regionalnem tekmovanju, za slovensko košarko pa je bila nadvse uspešna tudi nedelja, ko sta zmagi slavili še novomeška Krka in Koper Primorska. Krka je z 79:77 porazila beograjsko Crveno zvezdo, Koper Primorska pa s 83:80 Budućnosti.

Marko Jagodić Kuridža je bil z 22 točkami prvi strelec tekme in eden najzaslužnejših za drugo zmago slovenskih prvakov v jadranski ligi. 16 točk je za Koper Primorsko prispeval Stephen Holt, 14 Marjan Čakarun in 11 Lance Christopher Harris. Pri Budućnosti, ki je lani v finalu lige ABA izgubila proti Crveni zvezdi, je bil najboljši strelec Američan Justin Cobbs. Dosegel je 19 točk.

Glenn Cosey je bil z 20 točkami prvi strelec Krke, Marko Jošilo jih je k zmagi nad Crveno zvezdo dodal 19, Gani Oladimeji Lawal pa 14. V beograjski ekipi je bil s 16 točkami najbolj razpoložen Nikola Jovanović.

Jaka Blažič je bil s 30 točkami prvi strelec tekme v Laktaših, 20 jih je dosegel Ryan Jamar Boatright, 16 pa Codi Miller-McIntyre. Keenan Cortez Evans je bil z 20 točkami najboljši strelec domačih, po 16 sta jih dodala še Marko Tomas in Rashad DeAndre Vaughn.

Na uvodni tekmi je FMP ugnal Cibono (81:63), slovenski reprezentant Matic Rebec je za hrvaški klub v dobrih 25 minutah dosegel 7 točk, pet skokov, pet podaj, izgubil je tri žoge. Mega je bila boljša od Zadra. Novopečeni član Mege Blaž Mesiček se v 12 minutah ni vpisal med strelce, je pa vknjižil tri podaje, blokado in eno izgubljeno žogo, Jurij Macura ni stopil na igrišče.