kk Rogaška Helios Suns ABA 2 liga ABA

Četrtek, 7. 11. 2019, 19.37

DRUGA LIGA ABA, 6. KROG

Helios stežka prek zadnjih, Rogaška slavila po podaljšku

Blaž Mahkovic | Blaž Mahkovic je k tesni zmagi Helios Suns prispeval 15 točk. | Foto Vid Ponikvar

Blaž Mahkovic je k tesni zmagi Helios Suns prispeval 15 točk.

V šestem krogu druge lige ABA so košarkarji Heliosa gostovali pri zadnjeuvrščenem moštvu tekmovanja sarajevskem Sparsu in zmagali z 71:70. Najbolj razpoložen strelec Domžalčanov, ki so vknjižili četrto zmago, je bil s 16 točkami Davor Konjević, Blaž Mahkovic jih je dodal 15.

Na uvodni tekmi kroga so košarkarji Rogaške po podaljšku z 98:97 strli Novi Pazar, ki je do sredine zadnje četrtine skoraj celotno tekmo vodil. Slatničani so v četrti četrtini najprej z delnim izidom 9:0 ujeli goste, ki so nato spet ušli, a je Ivan Miličević s trojko izsilil podaljšek, ob koncu tega pa z dvema uspešno izvedenima prostima metoma odločil zmagovalca. Rogaška je vknjižila tretjo zmago v drugi jadranski ligi. Pri zmagovalcih je bil z 28 točkami najbolj razpoložen Tadej Ferme.